Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Notowania pary walutowej EURGBP od połowy sierpnia br. poruszają się w trendzie spadkowym. Deprecjacja wspólnej waluty wobec funta szterlinga najsilniejsza była jednak dopiero między 10 a 15 października. To właśnie na przestrzeni tych dni rynek osunął się o niemal 400 pips pokonując przy tym aż dwa istotne poziomy wsparcia.


Spoglądając na notowania pary walutowej EURGBP zauważymy, że wskutek niedawnych, niezwykle dynamicznych spadków rynek osunął się poniżej 0.8675, czyli poziomu, który na przestrzeni marca i kwietnia br. wielokrotnie testowany był jako opór. Dzięki trwającym od wtorku wzrostom, w chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0.8495.

Kurs pary walutowej EURGBP
EURGBP Daily

Za potencjalnym osłabieniem wspólnej waluty przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURJPY, której kurs dotarł w rejon poziomu 121.32. Tam też już kilka dni temu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 119.70 i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs pary walutowej EURJPY
EURJPY Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMario Draghi, cięcie stóp procentowych w Turcji i amerykańskie indeksy – To warto wiedzieć
Następny artykułTraderzy “shortujący” akcje Tesla stracili w ciągu jednego dnia 1,4 miliarda USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here