Naga MarketsKurs euro w oczekiwaniu na czwartkowe EBC. Dolar kanadyjski czeka na BoCWraz z końcem wakacji zmienność na rynkach dramatycznie wzrosła, ponieważ inwestorzy spoglądają teraz na zbliżającą się końcówkę roku. Chociaż główne tematy to wciąż odradzający się koronawirus, wybory prezydenckie w USA i rozmowy w sprawie Brexitu, istnieją dodatkowe wydarzenia, na które należy zwrócić uwagę w tym tygodniu.

Rynek czeka na BoC i EBC. Jak zareagują kurs dolara kanadyjskiego i euro?

Zarówno Bank of Canada (BOC), jak i Europejski Bank Centralny (EBC) publikują swoje najnowsze oświadczenia dotyczące polityki pieniężnej i decyzje w sprawie stóp procentowych w tym tygodniu odpowiednio w środę i czwartek. Nie oczekuje się żadnych zmian, ale wszystkie oczy będą skierowane na prezes EBC Christine Lagarde i jej odpowiedź na ostatnie komentarze innych członków EBC, podkreślające obawy związane z aprecjacją euro.

Również rozmowy w sprawie Brexitu mają zostać wznowione w tym tygodniu. Może to być kluczowa runda,mogąca wpłynąć na potencjalne porozumienie w październiku. To już ósma runda rozmów i jak dotąd dokonano bardzo niewielkich postępów, a główne kwestie, które nie zostały jeszcze rozwiązane to między innymi: ustanowienie równych szans, ochrona pracowników i prawa do połowów. Na szczęście funt brytyjski został wsparty w ostatnich tygodniach przez lepsze dane ekonomiczne.

Źródło: Kalendarz Inwestora dostarczony przez Admiral Markets UK Ltd.

Na światowych giełdach nastąpił interesujący zwrot po tym, jak S&P 500 przerwał pięciotygodniową hossę, a większość innych światowych indeksów giełdowych spadła w ciągu tygodnia. Ostra przecena w zeszłym tygodniu spowodowała, że Dow Jones 30 spadł o około 1000 punktów z dynamiką niespotykaną od czerwca. Wzrosty na giełdzie wywołały niedowierzanie w związku z zawyżonymi wycenami niektórych spółek i skłoniły część obserwatorów do sugerowania, że korekta jest nieunikniona.

Kurs dolara CAD: Decyzja w sprawie stóp procentowych Banku Kanady

W środę o godzinie 16:00 Bank of Canada (BOC) poinformuje o stopach procentowych. W tej chwili nie oczekuje się żadnych zmian, ponieważ ostatnie dane gospodarcze z Kanady pokazały, że jej ożywienie nabiera tempa dzięki reakcji fiskalnej rządu i reakcji monetarnej banku. Pomogło to podnieść zatrudnienie i PKB.

Wiadomo jednak, że Bank zaskakuje rynek i nadal pozostaje pole do manewru przy obecnym oprocentowaniu 0,25%. Założenia polityki pieniężnej banku mają zostać odnowione w 2021 r., napędzając spekulacje dotyczące zmian w sposobie osiągnięcia celu inflacyjnego. Na razie jednak inwestorzy będą najbardziej zainteresowani tym, jak BOC postrzega postęp ostatniego ożywienia.

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, USDCAD, wykres miesięczny- zakres danych: od 1 marca 2009 r. do 7 września 2020 r., sporządzono 7 września 2020 r. o 7:00 . Uwaga: wyniki historyczne nie są gwarantem przyszłych wyników.

Na powyższym długoterminowym miesięcznym wykresie, kursu pary USDCAD zawierał się w przedziale między 1,4655 a 1,2070. Po niedawnym odrzuceniu górnej poziomej linii oporu, kurs spadł do pośredniego poziomu wsparcia w okolicy 1,3000, co podkreśla środkowa linia na wykresie. Jeśli sprzedający zdołają przebić się przez ten poziom wsparcia, traderzy ponownie będą spoglądać na dolną poziomą linię wsparcia na 1.2070.

Kurs euro: Konferencja prasowa Europejskiego Banku Centralnego

Europejski Bank Centralny ma opublikować podstawowe stopy refinansowania i wydać oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej w czwartek o godzinie 13.45. Wkrótce po tym, o godzinie 14:30 odbędzie się konferencja prasowa EBC. Nie oczekuje się żadnych zmian, ale gdy gospodarka strefy euro zaczęła zwalniać, członkowie EBC wyrazili zaniepokojenie niedawną aprecjacją euro.

Inwestorzy będą zainteresowani dowiedzeniem się czegoś więcej własnie na ten temat. Mocniejsze euro wpływa na wzrost gospodarczy w strefie euro. Ale czy wycena jest na tyle wysoka, żeby Bank mógł interweniować? Niedawne połączenie poprawiającej się gospodarki strefy euro i pogarszającej się gospodarki USA pomogło w szybkim wzroście kursu EURUSD. Wielu zarządzających funduszami postrzega euro jako bardziej stabilną walutę do inwestowania w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA. Jest to więc scenariusz problematyczny dla EBC.

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, EURUSD, wykres miesięczny – zakres danych: od 1 września 1997 r. do 7 września 2020 r., sporządzono 7 września 2020 r. o godzinie 8:00. Uwaga: wyniki historyczne nie są gwarantem przyszłych wyników.

Niedawny wzrost kursu EURUSD był imponujący dzięki czterem byczym miesięcznym świecom. Cena znajduje się teraz na interesującym obszarze oporu pomiędzy opadającą linią trendu i pod silniejszą poziomą linią oporu na 1,2284. Bardziej gołębi ton z Banku Centralnego może przyciągnąć sprzedających na tych kluczowych poziomach oporu. Jeśli prezes EBC Christine Lagarde zlekceważy niedawną aprecjację, może to przyciągnąć więcej inwestorów instytucjonalnych, co doprowadzi do przebicia się przez spadkową linię trendu i dalszego wzrostu do poziomu 1,2284.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here