Naga MarketsKurs euro w niepewnej sytuacji, ale z szansą na ruch, zdaniem Capital.comKurs euro ma szansę na wzrosty w nadchodzących tygodniach, jednak na ten moment brak zdecydowanego ruchu zarówno ze strony dolara, a także euro. Analitycy Capital.com przygotowali analizy dla szeregu par walutowych, a my wybraliśmy dwie najciekawsze z nich.

  • Kurs dolara kanadyjskiego jest powiązany z rynkiem ropy, a załamanie na nim oznaczać może także silny ruch CAD
  • Euro jest obecnie na rozdrożu zdaniem Capital.com
  • Obecnie brak jednoznacznych sygnałów do ruchu EUR/USD

Kurs euro do dolara na rozdrożu

Kurs euro do dolara w ostatnim tygodniu wybił dzięki słabym danym dotyczącym zatrudnienia z USA, jednak amerykańska waluta i tak nieznacznie umocniła się w tym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem, inflacja w strefie euro wzrosła po raz pierwszy od wielu miesięcy i dobiła do 0,9%. To może być kluczowa sprawa dla Europejskiego Banku Centralnego, który już wcześniej ostrzegał, że w przypadku umocnienia euro może interweniować. Lepsze niż spodziewane były także odczyty dla PKB w Hiszpanii oraz Francji.

Zobacz również: Dolar będzie tracić względem GBP, NZD oraz EUR – prognozy Westpac

– W perspektywie krótkoterminowej, dolar amerykański mógłby wykonać ruch w kierunku 1,16 dol., jeśli pojawiłby się czynnik, który sprowadziłby go ponownie poniżej 1,20 dol.

Kurs euro w niepewnej sytuacji, ale z szansą na ruch, zdaniem Capital.com
Notowania EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Takim czynnikiem zdaniem Capital.com mogą być m.in. dane makroekonomiczne. Ryzykiem według analityków brokera jest fakt, że dolar oberwał mocno w 2020 r. i może szykować się do solidnego odbicia w górę.

Kurs euro jest na rozdrożu i ma potencjał do ruchu w górę o nawet 400 – 500 pipsów. To będzie zależeć w dużej mierze od tego czy ostatnie odbicie dolara jest przerwą w długoterminowym trendzie czy może gospodarka amerykańska gospodarka może zanotować silniejsze odbicie od swoich europejskich odpowiedników. – zaznaczył John Shepard, analityk Capital.com.

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Kurs USD/CAD

Kurs dolara kanadyjskiego względem swojego amerykańskiego sąsiada i imiennika jest także ciekawym typem względem Capital.com. Powodem do wzrostu zainteresowania tą parą jest ostatni ruch ceny za baryłkę ropy do okolic 60 dol.

Takie zachowanie rynku ropy naftowej wspierało dolara kanadyjskiego. Jednak zanosi się na korektę na ropie, wskutek różnych przyczyn. Więcej o nich pisaliśmy m.in. tutaj: Cena ropy naftowej WTI w piątek rano przerywa wzrostową passę.

Kurs euro w niepewnej sytuacji, ale z szansą na ruch, zdaniem Capital.com
Notowania USD/CAD. Źródło: tradingview.com

Potencjalne załamanie na rynku ropy oraz przedłużająca się pandemia mogłaby uderzyć z podwójną siła w CAD, a to mogło by uczynić parę USD/CAD jedną z najbardziej zmiennych głównych par walutowych.

– Kluczowym scenariuszem dla USD/CAD jest to, że USD jest w stanie przebić powyżej 1,30 dol. w przypadku odbicia. Jednak jeśli wyprzedaż dolara będzie trwać, kanadyjska waluta może poruszyć się w kierunku 1,20 dol. – zaznaczyli analitycy Capital.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here