Kurs euro w listopadzie opadł najsilniej od ponad 8 latKurs euro względem złotego zakończył pierwszy tydzień grudnia spadkiem o 0,30% i w piątek wieczorem za jedną jednostkę europejskiej waluty należało zapłacić 4,47036 zł. To załamanie spowodowało zniwelowanie zwyżki wypracowanej w ostatnim tygodniu listopada.

  • Kurs euro zyskał względem polskiej złotówki od początku roku już 5,11%
  • Listopada przyniósł ostatecznie spadek kursu euro o 2,80%
  • Długoterminowy trend nadal interpretować można jako wzrostowy

Kurs euro (EUR/PLN) ze skromnym spadkiem na początku grudnia

Kurs euro w listopadzie stracił aż 2,80%, co czyni ten miesiąc najgorszym dla kursu tej waluty od wielu lat. Po raz ostatni tak drastyczny spadek w ciągu jednego miesiąca notowania euro odczuły w czerwcu 2012 r.! Grudzień przynosi kontynuację spadków, jednak te cztery sesje przyniosły jak na razie osunięcie się kursu o skromne 0,15%.

Kurs euro w listopadzie opadł najsilniej od ponad 8 lat
Notowania kursu euro. Źródło: tradingview.com

Spoglądając na notowania kursu EUR/PLN w interwale dziennym, zauważyć można przejście do konsolidacji. Zapewne, scenariuszem na kolejne sesje jest kontynuacja ruchu bocznego. Kluczowym wsparciem jest w tym momencie poziom 4,45 zł, który we wtorek oraz środę powstrzymał kurs przed dalszymi spadkami. Natomiast, jako opór postrzegać należy zakres 4,50 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here