Naga MarketsKurs euro w kierunku 4,50 zł - prognozuje Millennium BankW ubiegłym tygodniu kurs złotego umocnił się w stosunku do euro, a także wobec dolara amerykańskiego. Analitycy banku Millennium liczą na kontynuację tej tendencji także w tym tygodniu. Jednakże, w przypadku pary walutowej USD/PLN spodziewają się raczej ruchu horyzontalnego

Kurs euro może zniżkować w stosunku do złotego

Zdaniem ekonomistów, przyczyną umocnienia krajowej waluty nadal były oczekiwania odnośnie podwyżki stóp procentowych w Polsce. Sprzyjały temu między innymi dane inflacyjne za wrzesień, które zostały zrewidowane w górę.Bank Millennium jest zdania, że ryzyka polityczne ciążące na PLN zeszły nieco na drugi plan. Warto jednak mieć na uwadze spór z Unią Europejką, który dotyczący praworządności, który w ostatnim czasie eskalował ze względu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

— W naszej ocenie rynkowy spokój świadczy o zdyskontowaniu wielu potencjalnych czynników przemawiających za zmiennością (normalizacja polityki pieniężnej w USA, polityczne porozumienie w sprawie limitu zadłużenia Stanów Zjednoczonych czy globalny przebieg pandemii). Rynek w fazie stabilizacji wyczekuje obecnie na nowe impulsy – sugerują analitycy.

Oczekiwania szybszego zacieśniania polityki pieniężnej mają nadal umacniać złotego. Ponadto, wsparciem dla PLN może być kompromis w sprawie Krajowego Planu Odbudowy i praworządności, który dawałby szansę na przełamanie impasu w relacjach z UE, zauważa Millennium.

Analitycy prognozują odbicie do górnego ograniczenia kanału spadkowego na EUR/PLN w okolicach 4,57 zł. Następnie notowania mogą kierować się do psychologicznej bariery przy 4,50 zł.

W przypadku pary walutowej USD/PLN, Millennium uważa, że kurs powinien stopniowo oddalać się od poziomu 4 złotych. Raczej jednak będzie to przejście w tryb horyzontalny aniżeli spadkowy.

fpmarkets

kurs euro dolar zloty pln usd

— Nasze oczekiwania na ten tydzień to zatem relatywnie niewielka zmienność pary USD/PLN i skupienie się notowań na poziomie 3,95 zł – wskazują analitycy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here