Naga Markets

Kurs euro do dolara (EUR/USD) może czekać głębsza korekta, uważają 3 instytucjeKurs euro do dolara (EUR/USD) ugiął się pod presją umocnienia dolara w czwartek. W rezultacie notowania pary oparły się o kluczowy opór w zakresie 1,1150-1,12 dol. Analitycy TDS, Westpac oraz SocGen spodziewają się jego przełamania.

Kurs EUR/USD pod presją dolara w czwartek

W związku ze zdecydowanym umocnieniem dolara po poznaniu postanowień Fed w środę, które jest kontynuowane także w czwartek, kurs EUR/USD opadł  do poziomów poniżej 1,12 dol.Tym samym, EUR/USD jest obecnie notowany w okolicy minimów z końca listopada. Jeśli dojdzie do ich przełamania, wtedy kurs euro do dolara byłby najniżej od czerwca 2020 roku.

Zdaniem ekonomistów Westpac, rozbieżności w polityce banków centralnych prawdopodobnie ograniczą wszelkie rajdy euro i utrzymają trend spadkowy na EUR/USD przynajmniej do kluczowego marcowego posiedzenia EBC.

– Wykres 2-letniego spreadu swapów UE-USA wyraźnie pokazuje kierunek tej dywergencji. Wygląda na to, że będzie się ona utrzymywać, przynajmniej do wyznaczonego przez EBC końca programu skupu aktywów PEPP i ponownej oceny polityki i projekcji gospodarczych w marcu. – zauważyli analitycy Westpac.

Ryzyko polityczne zaczyna zyskiwać na znaczeniu w Europie. Zbliżają się wybory we Włoszech oraz Francji.

– Oczekiwano, że przejście władzy w Niemczech z rąk Merkel do rządu Scholzleda będzie stosunkowo gładkie i będzie miało niewielki wpływ na rynek. Jednak ryzyko zmiany przywództwa we Francji może nie być takie swobodne, ale to jest kwestia na II kwartał 2022 roku. Włochy również mogą stanąć w obliczu zmiany przywództwa. – skomentowali analitycy Westpac.

– Styczniowa porażka utrzymania się kursu EUR/USD powyżej 1,14 może wywołać spadek do okolic 1,12 dol., a nawet okolic 1,1000-50 dol. – podsumowali ekserci z Westpac.

XTB

Zobacz również: Ropa Brent najdroższa od 8 lat! Sytuacja na rynku sugeruje możliwą kontynuację rajdu

Podobnego zdania są także analitycy z Societe Generale (SocGen):

– Istnieje ryzyko dalszego spadku w kierunku niedawnego dołka i linii wieloletniego trendu w pobliżu 1,1185 – 1,1160, a także 1,1040 dol. – stwierdzili eksperci z Societe Generale. – Pierwsza przeszkoda znajduje się na poziomie 1,1295 dol.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) może czekać głębsza korekta, uważają 3 instytucje
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Analogiczną prognozę przedstawili również analitycy TD Securities (TDS):

– Sądzimy, że EUR/USD znajduje się obecnie na krawędzi spadku do nowego niższego przedziału notowań w zakresie 1,10-1,12 dol. – stwierdzili analitycy TDS.

Darmowe prognozy dla rynku walutowego na 2022 rok przygotował dla Państwa zespół analityków Cinkciarz.pl:

ODBIERZ DARMOWY RAPORT “FOREX. PROGNOZY NA 2022 ROK” OD CINKCIARZ.PL

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wirtualna polska akcje notowania | mercator akcje | kursu funta | kurs dolara nowozelandzkiego sprzedaż | kurs franka prognozy na najbliższe dni | kursy kryptowalut prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here