Naga MarketsKurs euro w kierunku 1,05 CHF? SNB gotowy dalej interweniować na ForexW zeszłym tygodniu SNB (Swiss National Bank), prawdopodobnie przeprowadził największą interwencję od 2015 roku na rynku walutowym. Szwajcarska waluta spadła do najsłabszych poziomów z końca marca tego roku. Wygląda na to, że bank wstrzyknął do gospodarki miliardy franków z myślą ustabilizowania sytuacji i ograniczenia dalszych wzrostów tej waluty. Od tego czasu frank traci 0,9% w stosunku do euro i wygląda na to, że to nie jest jeszcze koniec.

  • SNB wyznacza kluczowy poziom wsparcia dla EUR/CHF. Analitycy uznają to za ważną tolerancję dla waluty szwajcarskiej 
  • Największa interwencja banku Szwajcarii po czarnym czwartku, została zauważona po wzrostach depozytów w sektorze bankowym
  • Kurs EUR/CHF może być handlowany nawet powyżej poziomu 1,060. Obniżenie kursu poniżej 1,050 nie jest w interesie SNB

Kluczowy poziom wsparcia dla waluty szwajcarskiej ma decydujące znaczenie

Z końcem zeszłego miesiąca notowania pary walutowej EUR/CHF sukcesywnie obniżały się do poziomu poniżej 1,050, co powodowało znaczne umocnienie się waluty szwajcarskiej. Zdaniem analityków jest to kluczowy poziom wsparcia wyznaczony przez SNB, ponieważ od tego miejsca cena euro zaczęła rosnąć powodując obniżenie wartości franka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na tym poziomie SNB prawdopodobnie przeprowadziło największą interwencję na rynku walutowym od czarnego czwartku. Dodatkowym argumentem potwierdzającym ten scenariusz jest znaczny wzrost depozytów w szwajcarskim sektorze bankowym.

Gwałtowne zwiększenie depozytów w ostatnich tygodniach jest mocnym dowodem na to, że SNB próbował wyznaczyć linię wsparcia na 1,050 na EUR/CHF. Możemy spodziewać się, że presja aprecjacyjna franka będzie trwać nadal – powiedział główny strateg z Ned Rumpeltin z Toronto-Dominion Bank.

Zobacz również: Tygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 27 kwietnia – 1 maja 2020

SNB może być zainteresowany dalszym obniżaniem kursu franka

Takie banki jak Morgan Stanley czy Commerzbank uważają, że jest to dopiero początek i wzrosty trwać mogą dalej. Zdaniem banków kluczowy wsparciem jest wyznaczony przez SNB poziom w okolicach 1,050. Kurs ten może być nawet handlowany powyżej 1,060. Potwierdza to także Toronto-Dominion Bank z Kanady.

Myślę, że SNB jest nie tylko zainteresowany zapobieganiem dalszemu obniżeniu kursu EUR/CHF, ale chciałby, aby był on handlowany na wyższych poziomach – powiedział Ned Rumpeltin.

Sytuacja jednak na parze walutowej EUR/CHF pokazuje, że cena znalazła opór na poziomie w okolicach 1,060 i gwałtownie spada. Pierwsze krótkoterminowe wsparcie jakie widzimy znajduje się w okolicach zamknięcia wczorajszej sesji, czyli 1,056. W dłuższym jednak terminie kluczowym poziomem wsparcia nadal pozostaje wyznaczony przez SNB poziom 1,050.

Kurs EUR/CHF, perspektywa dzienna, aktualizacja 28.04.2020, źródło TradingView

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za komentarz i ciekawą opinię. Artykuł jedynie zwraca uwagę i recenzuje zdanie niektórych banków. Wnioski i komentarze pozostają już dla każdego z osobna, ale dyskusja zawsze jest mile widziana.

  2. nie wiem jak to skomentować. Zapewne przedruk info z zagranicznych stron. Pytam się: i co z tego, że w ub. tygodniu SNB “kupił” (bo nie waluty, lecz obligacje czy akcje – i to głównie z UE) obce waluty za 13.5 mld. franków? Trendu nie zmienią. A trend dąży do parytetu z EURO. I nic tego nie zatrzyma. Wyłącznie lepsza sytuacja gospodarcza w ogóle, w tym strefy Euro to zmieni. Pamiętajmy, że Szwajcaria ma najniższą inflację na świecie (!) a Szwajcarzy najmniej tracą realnie w portfelach. I to pomimo najniższej stopy -0.75% po stronie SNB. Stąd w tym okresie zawirowań frank tak przyciąga kapitał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here