Naga MarketsKurs euro w grudniu na 1,14 USD, a funta na 1,24 USD, uważa BofABank of America (BofA) omówił trajektorię ścieżki polityki Rezerwy Federalnej. Prognoza wskazuje na potencjalne podwyżki stóp procentowych, ale jeszcze nie teraz. Na taki ruch Fed trzeba będzie poczekać trochę czasu. Przyjrzymy się także projekcjom BofA dla kursu euro (EUR/USD) i funta (GBP/USD).

  • Rynek wycenia pierwszą podwyżkę stóp procentowych na I kw. 2024 roku
  • EUR/USD w IV kw. br. na poziomie 1,14 a rok później na 1,18
  • Kurs funta również ma pozostać w zakresie 1,24 – 1,28 na koniec kolejnych kwartałów

Rynek myśli o podwyżce stóp przez Fed

Prezes Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell powiedział w czerwcu:  Nawet nie myślimy o podwyżce stóp procentowych.
– Jednak rynek o tym myśli i zaczynamy widzieć, jak ta dynamika powraca do gry umacniając 10-letnie obligacje – zauważa BofA.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Chociaż wyobrażanie sobie podwyżek stóp Fed wydaje się prawie szalone, faktem jest, 10-latki uwzględniają oczekiwania polityki Fed na cały okres najbliższych 10 lat. BofA uważa, że wcale nie jest nieuzasadnione wyobrażanie sobie, iż Rezerwa Federalna rozpoczyna cykl podwyżek w ciągu 3-4 lat, a nawet wcześniej, jeśli wszystko pójdzie pomyślnie z pandemią i gospodarką.

– Obecnie rynek wycenia pierwszą podwyżkę na I kw. 2024 roku. Podwyżki wyceniane na drugą połowę nadchodzącej dekady mają istotny wpływ na dzisiejszy poziom stóp procentowych – dodaje BofA.

Kurs euro (EUR/USD) po 1,14 na koniec roku

W swoich prognozach krótkoterminowych, Bank of America jest byczo nastawiony do dolara. Strategowie uważają, że notowania pary walutowej EUR/USD w grudniu br. osuną się do poziom 1,1400.

Do realizacji tego scenariusza niezbędne jest pokonanie kluczowego obszaru wsparcia przy 1,1615 widocznego na poniższym wykresie tygodniowym. Wtedy też niedźwiedzie mogłyby spychać kurs euro w kierunku 1,1400 USD, gdzie obecnie przebiega także 100-tygodniowa średnia.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

W dłuższej perspektywie, do grudnia 2021 roku projekcja BofA zakłada poziom 1,2000. Może się więc okazać, że notowania Eurodolara pozostaną w 600-pipsowym zakresie przez ponad rok.

Kurs funta (GBP/USD) w grudniu na 1,24

Podobne nastawienie Bank of America ma w przypadku funta szterlinga. Para walutowa GBP/USD ma się osunąć w grudniu br. do 1,2400, co wiązałoby się z pokonaniem kanału średnich 100/200-tygodniowych.

Po spadku kursu funta do 1,2400 USD w grudniu br., notowania w roku 2021 mają poruszać się w około 400-pipsowym zakresie. BofA sugeruje wzrost ze wspomnianego poziomu aż do 1,28 USD w IV kw. 2021 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Panie Krzysztofie na jakie źródło i z kiedy ta informacja jest na którą Pan się powołuje. Czy nie przypadkiem prognoza jeszcze z czerwca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here