Kurs euro w górę we wtorek 10 czerwca, EUR/PLN po 4,4420 zł
Kurs euro (EUR)

W ostatnich dniach możemy obserwować słabość polskiego złotego, który traci do euro, dolara, funta i franka. Co dalej? Dziś inwestorzy będą z uwagą przyglądać się wieczornemu posiedzeniu Fed, po którym o 20:00 poznamy decyzję ws. stóp procentowych, a 30 minut później rozpocznie się konferencja prasowa. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 10 czerwca.

Kurs euro do złotego powyżej 4,44 zł

W ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Po weekendzie złotówka nie radzi sobie najlepiej, nasza krajowa waluta oddaje ostatnie zyski. Patrząc na wykres EUR/PLN technicznie, wciąż bronione jest ważna strefa wsparcia, co może przemawiać za scenariuszem wzrostowy.

Dziś większa zmienność powinna się pojawić w godzinach wieczornych, kiedy poznamy decyzję Federalnej w sprawie stóp procentowych w USA. 30 minut po komunikacie rozpocznie się konferencja prasowa. Wydarzenie to powinno mieć wpływ nie tylko na dolara ale także na cały rynek Forex.

Zobacz także: Inwestorzy wyczekują decyzji Rezerwy Federalnej, co z kursem dolara?

W środowy poranek kurs EUR/PLN rośnie 0,2%.Patrząc na szeroką ramę czasową – notowania zareagowały na wysokości kluczowego poziomu wsparcia przy 4,40 zł. Aktualnie obszar zaznaczony kolorem zielonym jest istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro.

Wykres EUR/PLN
Wykres EUR/PLN interwał tygdoniowy

Kurs EUR/PLN utrzymuje się powyżej strefy popytowej

Patrząc na sytuację na niższej ramie czasowej – interwał D1,  pomimo wyraźnego odbcia, sentyment w ostatnim czasie pozostaje spadkowy. Niemniej kluczowa pozostaje strefa wsparcia w rejonach 3,39 zł, jeśli notowania w dalszym ciągu będą się utrzymywały powyżej, istnieje szansa na wykonanie większej korekty wzrostowej.

W przeciwnym razie, w przypadku wybicia dołem zaznaczonego kolorem zielonym obszaru , sprzedający ponownie mogą przejąc kontrolę i doprowadzić do silniejszego ruchu spadkowego.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odbija od ważnego wsparcia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here