Naga MarketsKurs euro w górę, rynek liczy na poniedziałkowy przełom podczas szczytu UE
Marcin Kiepas, Tickmill

W związku z przedłużeniem szczytu UE inwestorzy zastanawiają się, w jaki sposób może to wpłynąć na europejskie giełdy, jak również wycenę poszczególnych walut. Jak na razie indeksy wspinają się na kilkumiesięczne szczyty, a kurs euro pogłębia lipcowe maksima. O perspektywach dla aktywów strefy euro oraz najważniejszych wydarzeniach bieżącego tygodnia opowiada Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill.

  • Do niedzieli przedłużono zaplanowany początkowo na dwa dni szczyt przywódców unijnych w związku z dotychczasowym impasem w negocjacjach
  • Kształt przyszłego budżetu UE nadal pozostaje nierozwiązany, a główną kością niezgody pozostaje fundusz odbudowy związany z negatywnymi skutkami gospodarczymi Covid-19.
  • DAX oraz euro po początkowych spadkach reagują na najnowsze doniesienia rynkowe umocnieniem

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek liczy na porozumienie już w poniedziałek

Czym spowodowane są wzrosty pomimo fiaska dotychczasowych negocjacji? Rynek zakłada, że powracający do stołu obrad o godzinie 16:00 liderzy państw członkowskich porozumieją się w sprawie budżetu, po serii pozytywnych doniesień i pogłosek spływających z agencji prasowych od samego ranka.

– Trudne negocjacje właśnie dobiegły końca. Możemy być bardzo zadowoleni z dzisiejszego wyniku. Rozmowy będą kontynuowane w poniedziałek po południu – napisał na Twitterze austriacki kanclerz Sebastian Kurz.

Zobacz również: Coraz bliżej historycznego porozumienia. Na stole 390 mld EUR dotacjiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here