Kurs euro w górę, para EUR/PLN rośnie ponad 0,5 proc, dolar, funt i frank mieszanie
Kursy walut w poniedziałek 13 lipca

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować ograniczoną zmienność na parach z polskim złotym . Pomimo, ze w weekend w Polsce miała miejsce druga tura wyborów prezydenckich, nie przełożyło się to w żaden sposób na notowania złotówki. Złoty tracił dziś najmocniej do euro. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci ponad 0,5% do euro
  • Złotówka konsoliduje w ujęciu do do franka i dolara
  • Funt brytyjski również oscyluje w poniedziałek w rejonach punktu odniesienie
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9470 zł 13.07.2020, godzina 19:55
Kurs euro EURPLN 4,4870 zł 13.07.2020, godzina 19:55
Kurs funta GBPPLN 4,9730 zł 13.07.2020, godzina 19:55
Kurs franka CHFPLN 4,1960 zł 13.07.2020, godzina 19:55

Kurs dolara wciąż poniżej oporu przy 3,97 zł

Dolar znajduje się dziś w rejonach punktu odniesienia w ujęciu do złotego. Niemniej para walutowa USD/PLN ponownie odbiła się w ubiegłym tygodniu od strefy oporowej przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Dopóki kurs znajduje się poniżej obowiązuje tendencja spadkowa, niemniej należy pamiętać, że z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia górą.

W w przypadku zanegowania wspomnianej strefy, ruch wzrostowy mógłby się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł. Jeżeli natomiast nie dojdzie do wybicia górą, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN odbija od układu 1:1

Na kursie funta do złotego możemy obserwować nieznacznie spadki podczas dzisiejszej sesji. Kurs GBP/PLN ponownie odbija od oporu wynikającego z układu 1:1 oraz strefy wcześniejszej reakcji.

W średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej. Kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,9870 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 4,91 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego wybija w górę

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na solidnym plusie. Europejska waluta umacnia się dziś także 0,7% do dolara amerykańskiego. Patrząc na wykres, notowania EUR/PLN wybijają dziś w górą, jeżeli sentyment utrzyma się w kolejnych dniach, możliwy jest atak na strefę oporową przy 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN konsoliduje powyżej 4,1850 zł

Frank szwajcarski zyskuje dziś 0,1% w ujęciu do złotego. Para walutowa, znajduje się powyżej ważnego oporu przy 4,1850 zł, niemniej zmienność jest bardzo niska. Z technicznego punktu widzenia, utrzymywanie się powyżej wspomnianego poziomu, przemawia za dalszym ruchem w górę,. Niemniej w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna a zmienność jest niska, dlatego ruch nie jest pewny.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here