Kurs euro w górę o poranku, EUR/PLN rośnie 0,3%, kurs po 4,4760 zł
Kurs euro do złotego.

Tydzień powoli dobiega końca, przed nami ostatnia sesja handlowa. W minionych kilku dniach zmienność na polskim złotym była raczej niższa, a ruchy odbywały się bez zdecydowanego kierunku, prawdopodobnie konsolidacja pozostanie scenariuszem bazowym w najbliższym czasie. Dziś o poranku złotówka traci do franka, euro, funta i dolara. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego rośnie w piątek o poranku

Podczas piątkowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się na niewielkim plusie wynoszącym około 0,3%. Wczoraj para walutowa znalazła się pod kreską, dlatego wciąż nie widać  rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Poprzedni tydzień zamknął się na niewielkim plusie, a po weekendzie obserwujemy próbę dalszej zwyżki. Strefa wsparcia przy 4,30 zł w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: DAX z formacją odwrócenia, czas na spadki na rynku akcji?

 – Piątkowy poranny handel na rynku FX przynosi niższe poziomy (1,1270 vs niedawne 1,1370 USD) na eurodolarze. Mocniejszy dolar nie wpływa jednak znacząco na PLN, który dalej kontynuuje ruchy konsolidacyjne. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4702 PLN za euro, 3,9667 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2107 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,347% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN pozostaje na wysokości oporu

Spoglądając technicznie na wykres dzienny, sytuacja techniczna również pozostaje bez większych zmian. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,47 zł zł, która wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce to jest także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Wczoraj rynek znalazł się powyżej, jednak do końca dnia wzrosty zostały zniwelowane i ponownie oscylujemy w zakresie wspomnianego poziomu.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN w lokalnej konsolidacji

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here