Kurs euro w górę na początku tygodnia, EUR/PLN po 4,49 zł
Kurs euro do złotego.

Nowy tydzień rozpoczął się od wyraźnych wzrostów na parze EUR/PLN, gdzie wczoraj ruch w górę wyniósł ponad 0,5%. Kurs euro do złotego zbliża się więc coraz śmielej do bariery przy 4,50 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego kontynuuje wzrosty

Podczas wczorajszej sesji kurs EUR/PLN znalazł się na solidnym plusie, euro zyskało ponad 0,5% do złotego. Czy otwiera to drogę na wyższe poziomy? Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na wykresach W1 i D1.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Poprzedni tydzień zamknął się na symbolicznym plusie, a po weekendzie widać przewagę strony popytowej. Wczorajsze wzrosty doprowadziły do tego, że kurs EUR/PLN dotarł do dolnego ograniczenia strefy oporowej przy 4,50 zł., która w dalszym ciągu pozostaje kluczowa.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: DAX atakuje linię trendu, czy dojdzie do wybicia dołem?

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie schłodzenie nastrojów na eurodolarze (oraz indeksach), co pośrednio wpływa również na gorsze nastroje wokół PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4885 PLN za euro, 3,9569 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1859 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9768 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu 1,393% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN wybija w górę

Spoglądając technicznie na wykres dzienny, sytuacja techniczna wygląda korzystniej dla strony kupującej. Kluczowym oporem była w ostatnim czasie strefa przy 4,47 zł zł, która wynikała z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce to było także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Na początku tygodnia rynek znalazł się powyżej, a ruch w górę może być kontynuowany. Najbliższy opór wypada przy 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here