Naga MarketsKurs euro w górę do dolara i funta, EURGBP przebija barierę 0,86 GBPPodczas gdy uwaga inwestorów w ubiegłym tygodniu była skupiona głównie na temacie koronawirusa, i gigantycznej zmienności na indeksach giełdowych, sporo działo się także na rynku walutowym. Za sprawą dynamicznego odbicia na kursie euro do dolara i spadkach na GBPUSD, mogliśmy obserwować solidne wzrosty na parze walutowej EURGBP. Jak wygląda sytuacja techniczna na wykresach EUR, USD i GBP? Zapraszamy do zapoznania się z analizą.


Kurs euro do dolara mocno w górę

Na początku tygodnia jeszcze nic nie wskazywało na solidne wzrosty na EURUSD. W poniedziałek notowania otworzyły się zaledwie 50 pipsów powyżej tegorocznych minimów, jednak z dnia na dzień kurs odrabiał ostatnie silne spadki. Z kolei w czwartek notowania wystrzeliły w górę. Po pokonaniu strefy oporowej przy okrągłym poziomie 1,09 USD w zaledwie jedną sesję kurs wykonał 100 pipsów ruchu w górę.

Poziom 1,10 USD okazał się kluczową zaporą podażową, jednak ostatecznie tydzień zakończył się na wyraźnym plusie. Oprócz pokonania wspomnianej bariery przy 1,10 USD, doszło także do wybici linii trendu, co potwierdza kierunek wzrostowy. W najbliższych dniach ruch w kierunku północnym może być kontynuowany, pierwszym oporem będzie poziom 1,1100, a w przypadku jego pokonania sprzedający będą zwracać uwagę na strefę przy 1,1200.

Wykres EUR do USD
EURUSD wybija kluczowy opór przy 1,10 USD, interwał H4

Zobacz również: Dlaczego metale szlachetne spadają wraz z rynkiem akcji i dolarem? – komentują duże banki

Funt GBP traci do dolara USD

Kurs funta nie poradził sobie tak dobrze jak euro w stosunku do dolara amerykańskiego. Brytyjska waluta dynamicznie traciła w drugiej połowie tygodnia. Patrząc techniczne spadki były spowodowane odbiciem od psychologicznej bariery przy 1,30 USD. W piątek notowania zdołały nawet przetestować kluczowe wsparcie czy 1,2780, gdzie pojawili się kupujący, niemniej tendencja w ostatnim czasie pozostaje spadkowa.

Niewykluczone, że na początku nowego tygodnia czeka nas kolejny test tej strefy. Funtowi nie sprzyjają negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską. Pomimo, że jest jeszcze sporo czasu do końca okresu przejściowego (do końca 2020 roku), obie strony nie są skłonne do osiągnięcia kompromisu w kluczowych kwestiach. Mówi się nawet, że ryzyko twardego brexitu wciąż istnieje. Dopóki GBPUSD znajduje się poniżej wspomnianej wcześniej psychologicznej bariery przy 1,30 USD, spadki mogą się pogłębić.

Wykres funta do dolara GBPUSD
Kurs funta do dolara w dół po odbiciu od 1,30 USD, interwał D1

Zobacz także: Fed gotowy do obniżki stóp, jeśli koronawirus przerodzi się w globalną pandemię

Kurs euro mocno w górę do funta brytyjskiego

Za sprawą solidnych wzrostów na EURUSD i spadków na GBPUSD, cross tych walut czyli EURGBP radził sobie wyśmienicie w drugiej połowie tygodnia. Ostatnie 3 sesje dały blisko 300 pipsów ruchu w górę! Kurs euro do funta zdołał pokonać kluczową strefę przy 0,8580, co świadczy o wybiciu linii szyi układu podwójnego dna na interwale D1. Dopóki notowania utrzymują się powyżej, istnieje szansa na większe wzrosty. Najbliższy opór może stanowić strefa przy okrągłym poziomie 0,8800.

EURGBP dynamicznie rośnie 3 sesje rzędu, interwał D1

Zobacz także: Strach, panika, szaleństwo, czy to już bessa?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here