Naga MarketsKurs euro w górę do dolara (EUR/USD) i jena (EUR/JPY) - prognozy dużych bankówPoważne niepokoje społeczne, konflikt z Chinami i olbrzymia ilość zachorowań na COVID-19, doprowadziły do osłabienia się dolara w stosunku do euro. Sytuację waluty Eurozony poprawiła, także zapowiedź wspólnego działania państw Unii Europejskiej w celu zniwelowania skutków kryzysu.

  • We wtorek euro osiągnęło najlepszy wynik w stosunku do dolara od 17 marca.
  • Według MUFG Research kurs EUR/USD może dotrzeć do 1,1200.
  • Credit Suisse zrezygnował ze spadkowej prognozy dla EUR/JPY.

Kurs euro umacnia się w stosunku do dolara

We wtorek euro osiągnęło 11-tygodniowy szczyt, ponieważ dolar stracił grunt pod nogami, a inwestorzy podtrzymują swoje nadzieje na ożywienie gospodarcze na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
MUFG Research przyjmuje tendencję wzrostową w stosunku do EUR/USD w najbliższym czasie. Euro osiągnęło 1,1178 dolarów, co oznacza wzrost o 0,4%, po wzroście do 1,1185 dolarów, co stanowiło najwyższy poziom od 17 marca.

Propozycja Komisji Europejskiej dotycząca funduszu naprawczego wzmocniła zaufanie inwestorów do aktywów strefy euro i do euro… W międzyczasie zwiększa ona presję na EBC, aby zapewnić dalsze wsparcie. – zauważa MUFG.

Zobacz również: Kurs euro (EUR/PLN) spada do 4,40 zł, dolar kosztuje już tylko 3,95 zł

Oczekuje się, że Europejski Bank Centralny zwiększy w czwartek swój nadzwyczajny program PEPP o  wartości 750 mld euro, prawdopodobnie o około 500 mld euro.

Bank Japonii, EBC i Rezerwa Federalna zwiększyły swoje bilanse odpowiednio o 10%, 20% i 70% od początku tego roku.

Kurs dola do jena będą musiały uznać wyższość EUR

W tej sytuacji oczekujemy, że w najbliższym czasie euro będzie rosło na bardziej stabilnych podstawach. Wydaje się, że EUR/USD będą testować górną granicę przedziału od 1,0800 do 1,1200. Jednak może być jeszcze za wcześnie, aby kurs USD okazał się spadkowy. – dodaje MUFG.

invest

George Saravelos, strateg walutowy Deutsche Banku, powiedział, że spodziewa się, iż dolar osłabi się o 10%, aby w pełni wyeliminować premię za ryzyko, dodając, że jak dotąd waluta spadła o 3%. Wdług jego analiz, euro/dolar wzrośnie do 1,15 dolara.

Credit Suisse rezygnuje ze spadkowych prognoz w stosunku do EUR/JPY i w najbliższych tygodniach nie będzie już celować 112.

Jeśli chodzi o nasze transakcje awersji do ryzyka w G10, jest mało prawdopodobne, że krótkoterminowa wartość EUR/JPY będzie osiągać rezultaty, podczas gdy rynki akcji pozostaną odporne, ale co ważniejsze, jeśli premia za ryzyko długoterminowe dla EUR spadnie. – przewiduje Credit Suisse.

Wykres przedstawiający zmianę kursu par EUR/USD, EUR/JPY, EUR/PLN w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here