Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Kurs euro dotarł wczoraj do wskazywanego poziomu oporowego, po czym zgodnie z oczekiwaniami obserwowaliśmy reakcję podażową. Wciąż obowiązuje więc tendencja spadkowa. W dalszym ciągu utrzymuje zdanie, że dopóki cena nie przekroczy poziomu 4,2750, nie ma mowy o większych wzrostach. Cały czas istnieje szansa na sprowadzenie kursu w kierunku 4,2450 zł. W czwartek 20 czerwca po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2565 PLN.  Co do kalendarza makro, dziś w Polsce mamy święto, jednak rynek Forex jest otwarty. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2565 euro

Kurs euro w dół

Euro po niewielkiej korekcie utrzymuje się przy najniższych poziomach w 2019 roku. Cena w ostatnich dniach, pomimo chwilowej reakcji popytowej, właściwie większość czasu konsoliduje w wąskim zakresie. Wczoraj mogliśmy obserwować próbę wyjścia w górę, jednak szybko pojawili się sprzedający, którzy sprowadzili kurs na minima. Patrząc na wykres z perspektywy interwału D1, obrona oporu przy 4,2650 zł, może zwiastować dalsze spadki w kierunku poziomu wsparcia przy 4,2450 zł, gdzie znajdują się dołki z sierpnia 2018 roku. Na razie na pewno brakuje sygnałów do kupna, tendencja jest zniżkującą. Dopiero ewentualne trwałe wyjście powyżej 4,2650 zł, może doprowadzić do większej korekty wzrostowej. Z kolei o załamaniu tendencji będzie można mówić dopiero w momencie wybicia górą poziomu 4,2750 zł.

Zobacz także: Cena ropy w górę, możliwe podwójne dno przy 51$. Co z ceną złota i srebra?

kurs euro do złotego EURPLN 20 czerwca 2019

Euro broni geometrii

Zobaczmy jak wygląda wykres na niższym interwale czasowym. Na przedziale H4, doszło do testu górnego ograniczenia układu 1:1, o którym pisałem we wczorajszej analizie. Zgodnie z metodologią, potwierdza to tendencję spadkową. Poziom 4,2700 pozostaje więc kluczowym oporem. Aktualnie testowana jest strefa wsparcia przy 4,2550, jednak jest to kolejny test z rzędu, dlatego może dojść do wybicia nowych minimów.

Cena euro do polskiego złotego EURPLN 20 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here