Naga MarketsKurs euro w centrum uwagi przed EBC, złotówka mało wyrazistaBieżący tydzień na rynku polskiego złotego przynosi mało wyraziste ruchy notowań. Wartość indeksu BOSSAPLN porusza się nadal w wąskiej konsolidacji w okolicach 84 pkt., a zmienność na wykresie tego agregatu zmniejsza się z tygodnia na tydzień.

Kurs dolara konsoliduje na 4,20 zł, kurs euro przy 4,55 zł

Podobną sytuację widać na wykresach notowań głównych par walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN konsolidują w okolicach 4,20 (obecnie kurs wynosi około 4,18), z kolei wartość EUR/PLN oscyluje w rejonie 4,55. Polski złoty utrzymuje się więc na relatywnie niskich poziomach, na które zszedł w drugiej połowie marca – ale nie traci na wartości już więcej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W bieżącym tygodniu polskie dane makro schodziły na dalszy plan w obliczu wydarzeń ze świata. Taki efekt możemy zobaczyć także dzisiaj. Na 10:00 zaplanowana jest publikacja danych dotyczących inflacji CPI w Polsce za kwiecień, jednak oczy inwestorów będą dzisiaj zwrócone w dużym stopniu na dane z Unii Europejskiej.

O 11:00 pojawi się wstępny odczyt PKB w strefie euro za I kwartał, z kolei tuż przed 14:00 pojawią się pierwsze komunikaty ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Po wczorajszych uspokajających słowach szefa Fed, dzisiaj uwagę przyciągnie właśnie EBC i jego sposoby na radzenie sobie z wyzwaniami związanymi ze skutkami pandemii koronawirusa.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne 30.04.2020Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here