Naga MarketsKurs euro vs NOK i SEK według Danske Bank. Prognoza na 2021 oraz 2022 r.Analitycy Danske Bank w swoich ostatnich analizach przyglądali się m.in. koronie szwedzkiej oraz norweskiej w odniesieniu do euro. Zobaczmy zatem, jaką perspektywę na obecny oraz przyszły rok nakreślili dla par EUR/SEK oraz EUR/NOK.

Korona norweska może nieznacznie tracić wobec euro

Rośnie aktywność gospodarcza w Norwegii w obliczu ponownego otwarcia gospodarki. Wskaźniki pokazują gwałtowne przyspieszające perspektywy wzrostu w poszczególnych sektorach i poprawę w przypadku inwestycji i zatrudnienia, zauważa Danske.Analitycy wskazują, że Norges Bank jest gotowy na podniesienie stóp procentowych jeszcze w tym roku. Podkreślając przy tym, że względne stopy procentowe są gorszym czynnikiem napędzającym NOK w porównaniu z globalnym środowiskiem inwestycyjnym.

Chociaż korona norweska może znaleźć wsparcie w podwyżkach stóp proc., Danske spodziewa się umocnienia dolara i wolniejszego wzrostu przez co balans ryzyka przekrzywiony jest na niekorzyść NOK.

kurs euro sek nok danske bank 1

Prognoza Danske na koniec obecnego roku zakłada poziom 10,30 na parze walutowej EUR/NOK. Przyszły rok ma natomiast zakończyć na poziomie 10,50.

fpmarkets

Kurs korony szwedzkiej również słabszy od wspólnej waluty

Według Danske, bank centralny Szwecji (Riksbank) utrzyma w najbliższej przyszłości łagodną politykę monetarną. Analitycy w 2022 roku spodziewają nieco niższego wzrostu gospodarczego na poziomie 3,4 proc.

invest

— W perspektywie krótkoterminowej światowe nastroje ryzyka pozostają ważnym czynnikiem napędzającym szwedzką koronę. SEK stopniowo osłabia się w tym roku i oczekujemy, że tendencja ta będzie się utrzymywać także w 2022 r., ponieważ USD nadal rośnie – wskazuje Danske.

kurs euro sek nok danske bank 2

Dla pary walutowej EUR/SEK analitycy Danske prognozują poziom 10,20 na koniec roku. Z kolei rok później za 1 euro trzeba już będzie zapłacić 10,40 SEK, uważa Danske.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax spekulant | kurs akcji famur | Jak handlować w Plus500 | benefit kurs akcji | notowania mwig40 | echo investment akcje kupno | lotos giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here