zwinięte banknoty 100 PLNW bieżącym tygodniu kurs euro uporczywie testuje poziomy powyżej 4,39 zł, blokowany jest jednak przez sprzedających. Z drugiej strony, poziom wsparcia zapewnia strefa 4,38 zł, nie pozwalając cenie spaść niżej, co może sugerować, że próby wybicia nowych maksimów będą kontynuowane. Czy notowania EURPLN mają szansę znowu podejść w okolice 4,40 zł, gdzie znajdowały się pod koniec sierpnia?


Notowania EURPLN jednak z fałszywym sygnałem? Kurs euro ignoruje środową świecę

Środowa świeca przyniosła ze sobą umocnienie dolara amerykańskiego, przez co traciła para walutowa EURUSD, a razem z nią również EURPLN. W efekcie eurozłoty przed końcem dnia oddawał zdecydowaną większość zysków i zamykał się pod strefą wsparcia rysując świecę z bardzo długim górnym knotem mogącą sugerować chęć sprzedaży. Czartek powraca jednak do wzrostów, gdzie kurs euro zyskuje 0,1%, negując tym samym prospadkowe scenariusze.

kurs euro EURPLN 26 wrzesnia
Kurs euro zyskuje do złotego w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Z jednej strony notowania konsolidują na wysokości lokalnych maksimów, z drugiej część analityków opowiada się za możliwością kontynuacji wzrostów, co ma wynikać z niepewnej przyszłości złotówki w związku z wyrokiem TSUE. Scenariusz ten może zaburzać jednak umacniający się kurs dolara.

Kurs euro tracił do dolara najsilniej od 31 lipca

W trakcie środowej sesji notowania EURUSD osuwały się o 0,7%, co jest najsilniejszym procentowym spadkiem od końcówki lipca. W efekcie eurodolar testował poziom 1,094 USD, pokrywający się z lokalnymi minimami.

Jeżeli obecne wsparcie zostanie wybite i para walutowa będzie nadal się osuwać, wtedy podobny scenariusz może czekać również EURPLN.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here