Naga MarketsKurs euro utrzymuje się na 2,5-letnich szczytach w stosunku do dolara (EUR/USD)Grudniowy handel na rynku FX mija jak dotąd w relatywnie spokojnych nastrojach. Najwięcej emocji widoczne jest naturalnie na funcie, jednak już główna para walutowa, eurodolar, dość stabilnie kieruje się w stronę 1,22 USD. Tematem ostatnich godzin na rynkach jest podtrzymanie obostrzeń anty-COVID19 w okresie świątecznym, w oczekiwaniu na powszechne szczepienia w 2021r.

Kurs złotego z ograniczoną zmiennością, euro stabilne

Trwa wyczekiwanie na zapowiadany stimulus fiskalny w USA, niemniej od listopada wycena głównej waluty wzrosła o ok. 4% co tłumaczone jest założeniem iż przeforsowany fundusz odbudowy dla UE będzie miał istotny wpływ na perspektywy makro przy powrocie do normalności. Ciekawie jest również na funcie, gdzie pomimo nerwowości związanej z negocjacjami dot. umowy z UE inwestorzy przyjmują raczej stanowisko „wait’n’see” licząc, iż uda się osiągnąć porozumienie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ograniczona zmienność widoczna jest również na PLN. Po spadku poniżej 4,45 PLN za euro obserwujemy stabilizację blisko strefy 4,4-4,42 EUR/PLN. Wchodząc w drugą połowę grudnia spodziewać należy się najpewniej spadku aktywności na rynkach, który charakteryzuje okres przedświąteczny.

Perspektywy na początek roku pozostają relatywnie optymistyczne, chociaż należy pamiętać, iż od marca większość aktywów istotne podbiła. Po okresie wysokiej zmienności i niepewności w zakresie odczytów makro, dane gospodarcze mogą ponownie znaleźć się w centrum zainteresowania wskazując na średnioterminową efektywność programów wsparcia.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here