https://www.xm.com/pl/audusd-falls-and-falls-down-but-where-will-it-stop-5439W trakcie wtorkowej sesji kurs euro chwilowo mocniej tracił do złotówki, przed końcem dnia zamykał się jednak nad psychologicznym poziomem 4,30 zł, który od początku tygodnia ponownie pełni rolę wsparcia. Co prawda EUR/PLN nadal musi pokonać styczniowe maksima, zdecydowanie zwiększył jednak swoje szanse na kontynuację aprecjacji.


  • Kurs euro wynosi w środę, 26 lutego 2020 roku po godzinie 09:30, 4,3050 zł
  • We wtorek EUR/PLN notował pierwszą spadkową sesję od siedmiu dni
  • Jeżeli eurozłoty utrzyma się nad poziomem 4,30 zł, to ma szansę na dalsze, dynamiczniejsze wzrosty

EUR/PLN powraca nad ważny dla siebie poziom. Kurs euro ruszy w kierunku 4,33 zł?

W zeszłym roku kurs euro poruszał się bardzo długo przy poziomie 4,30 zł, który działał na wycenę pary walutowej jak magnes. Chociaż ostatnie próby jego wybicia kończyły się zazwyczaj dynamiczniejszą wyprzedażą, to tym razem analitycy liczą na możliwość ponownego testu maksimów z końcówki listopada na wysokości poziomu 4,33 zł. Zanim to jednak nastąpi, para walutowa EUR/PLN musi poradzić sobie z lokalnymi maksimami sprzed miesiąca w okolicach 4,29044 zł.

Kurs euro ponownie rośnie w środę i zyskuje niespełna 0,1%. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro ponownie rośnie w środę i zyskuje niespełna 0,1%. Źródło: Tradingview.com

Najistotniejszym sygnałem chęci kontynuacji wzrostów przez eurozłotego, jest wtorkowa świeca dzienna, która wyraźnie odrzuca poziom 4,30 zł (bardzo długi dolny knot). Dla inwestorów jest to sygnał, że sprzedający próbowali zepchnąć EUR/PLN niżej, presja ze strony kupujących jednak skutecznie to uniemożliwiła.

W obliczu utrzymującej się niepewności związanej z koronawirusem, waluty gospodarek CEE (Europy Środkowo-Wschodniej), w tym polskiego złotego, narażone są na odpływ kapitału inwestorów zagranicznych w kierunku bezpieczniejszych aktywów, co sugeruje możliwość utrzymania się presji na polskim złotym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBP) ponownie przy 5.13 PLN. Szansa na strefę 5.17 PLN wobec złotego nadal w grze
Następny artykułKurs złota rozpoczął korektę. XAUUSD dotrze do ważnego wsparcia?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here