Naga Marketspolskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNEkonomiści Credit Suisse uważają, że interwencja banku centralnego na rynku walutowym mająca na celu osłabienie złotego nadal będzie w najbliższych tygodniach przeciwdziałać stałym presjom na aprecjację złotego i ograniczać zmienność na notowaniach pary walutowej EUR/PLN w wąskim przedziale od 4,50 zł do 4,60 zł.

  • Kurs euro powyżej 4,53 zł
  • Euro utrzyma się między 4,50 zł a 4,60 zł

Kurs euro stabilizuje się

– Obecnie uważamy, że EURPLN pozostanie w przedziale od 4,50 do 4,60, ponieważ interwencja banku centralnego na rynku walutowym pozwala zrównoważyć stałą presję aprecjacyjną na złotego ze strony bilansu płatniczego – wskazali ekonomiści Credit Suisse dodając, iż nie widzą obecnie wyraźnego, krótkoterminowego katalizatora, który mógłby skłonić rynki do rezygnacji z tej polityki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwrócili oni również uwagę, że inflacja zasadniczo znajduje się obecnie blisko środka przedziału docelowego banku centralnego, a ryzyko związane z pandemią koronawirusa nadal ciąży na perspektywach gospodarczych.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs euro znajduje się obecnie nieco powyżej 4,53 zł.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Ekonomiści Credit Suisse uważają, że wzrost kursu EUR/PLN do poziomów znacznie powyżej 4,60 w obecnych warunkach prawdopodobnie spełniłby oczekiwania inwestorów co do sprzedaży EUR/PLN, ponieważ chcieliby oni wrócić do szeroko postrzeganego poziomu wsparcia banku centralnego wynoszącego 4,50 zł. 

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlan Bidena wsparciem dla cen ropy. Brent po 65 USD w 2022 roku
Następny artykułPGNiG: Program Poprawy Efektywności Energ. da ok. 50 mln zł oszczędności w 6 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here