Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. W tym czasie osunął się on o 1,6 centa, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 stycznia br. deprecjacji do niemal 4 centów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wskutek tych spadków notowania wspólnej waluty znalazły się na najniższym poziomie od ponad dwóch miesięcy.

  • Kurs euro spadł w ostatnim czasie o niemal 4 centy
  • Kurs funta również nieznacznie stracił na wartości
  • Ekonomiści Westpac prognozują, że zarówno euro jak i funt ustabilizują się w najbliższym czasie 

Kurs euro ustabilizuję się w okolicy 1,20 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że w wyniku trwających od 6 stycznia br. spadków, kurs euro osunął się z okolic 1,2350 USD aż poniżej 1,1970 USD obecnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym czasie doszło do pokonania technicznego wsparcia w wysokości 1,2070 USD i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego. Obecnie kurs euro znajduje się natomiast w okolicy kolejnego wsparcia w wysokości 1,1970 USD i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego, co jest najniższym poziomem od początku grudnia 2020 r.

EURUSD Daily

Według ekonomistów Westpac potencjał do dalszej deprecjacji notowań wspólnej waluty jest mocno ograniczony. Uważają oni bowiem, że kurs euro powinien ustabilizować w okolicach 1,20.

Wskazują oni przy tym jednak, że opóźnienia w dostawach kolejnych partii szczepionek przeciw koronawirusowi i przedłużanie wprowadzonych jesienią obostrzeń przyczynią się prawdopodobnie do spadku europejskiej gospodarki w pierwszym kwartale 2021 r.

Kurs funta utrzyma się powyżej 1,35 USD

Zgoła odmiennie wygląda natomiast obecna sytuacja w Wielkiej Brytanii. Mimo, że Zjednoczone Królestwo w dalszym ciągu zmaga się z lockdownem, to jednak nie ma tam problemów z dostawami szczepionek, co napawa optymizmem na przyszłość.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta wzrósł od drugiej połowy marca 2020 r. o ponad 23 centy osiągając w ten sposób najwyższy poziom od kwietnia 2018 r. To właśnie tam pojawiła się jednak reakcja podażowa, wskutek której od kilku dni funt traci na wartości.

GBPUSD Daily

Zdaniem ekonomistów Westpac, spadki te nie będą jednak zbyt duże, a kurs funta utrzyma się w przedziale miedzy 1,3500-1,3750 USD dopóki nie będzie jasne, że pandemia została opanowana.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator gpw | płatność blik co to | ropa brent | ropa wti kurs | kurs orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGameStop, AMC i CD Projekt najpopularniejszymi spółkami wśród klientów XTB w styczniu
Następny artykułBitcoin osiągnie 60 000 USD w 2021 roku. Inwestorzy chcą posiadać BTC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here