Naga MarketsKurs euro urośnie do 1,15 USD, prognozuje Danske. Bycze nastawienie również w CitigroupKurs euro do dolara w ostatnim czasie porusza się w konsolidacji, ale analitycy zarówno z Danske Bank jak i Credit Suisse są byczo nastawieni do EUR/USD. Uważają oni, że Eurodolar będzie zyskiwał, a Danske Bank w okresie 3-miesięcznym celuje w poziom 1,15 USD, który wynika z szerszego spojrzenia na dolara amerykańskiego. Perspektywa Credit Suisse jest bardziej techniczna i krótkoterminowa z celem na tegorocznym szczycie przy 1,1495 USD.

  • Poziom 1,1327 na EUR/USD stanowi najbliższy opór
  • Zejście kursu euro do dolara pod 1,1185 negowałoby bycze nastawienie
  • Danske w okresie 3-miesięcznym celuje w poziom 1,15 USD

Bycze nastawienie Credit Suisse i Danske dla EUR/USD

Analitycy Credit Suisse uważają, że kurs EUR/USD ma w ostatnich tygodniach dobre wsparcie. Nastawiają się na umocnienie euro, a nawet osłabienie dolara, co daje perspektywę wybicia w górę z obecnego zakresu.

Najbliższy opór według CS widoczny jest przy 1,1327. Kolejny, stanowiący zniesienie 38,2% całego spadku 2018/2020 znajdziemy przy 1,1349/69, a jego wybicie otwierałoby drogę z powrotem do szczytu z czerwca 1,1423. Kluczowe pozostają natomiast tegoroczna maksima przy 1,1495 dla rok.

– Wsparcie krótkoterminowe przenosi się do 1,1235, a następnie 1,1219, przy czym obszar przy 1,1191/85 musi zostać utrzymany, aby pozostał potencjał wzrostowy.  Zejście poniżej ostrzegałoby o świeżym spojrzeniu na 1,1168/57 – niedawny dołek i 38,2% zniesienia rajdu od końca kwietnia – argumentuje Credit Suisse.

Zdaniem Danske Bank, wzrost notowań EUR/USD jest kwestią osłabienia dolara oraz przepływów aktywów krzyżowych. Analitycy oczekują potwierdzenie motywu inflacyjnego w drugiej połowie roku, co wspierać ma polityka USA, Chin i Europy. Cel na poziomie 1,15 dla Eurodolara wynika z szerokiego spojrzenia na USD.

Kurs euro do dolara wciąż w zakresie

Notowania pary walutowej EUR/USD od połowy czerwca br. poruszają się w ograniczonym zakresie. Opór tej konsolidacji stanowi strefa wokół 1,1340, a wsparcie znajdziemy blisko 1,1174.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
EUR/USD – wykres 6-godzinny

W tym tygodniu po raz kolejny nastąpiło odbicie od górnej bandy tego zakresu. Daje to szansę na ruch powrotny w kierunku strefy wsparcia, na co liczą traderzy handlujący w konsolidacjach. Biorąc jednak pod uwagę bycze nastawienie bankowych analityków, wspomniane przez nich cele mogą być osiągalne po wybiciu strefy oporu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here