Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYKurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego podczas wtorkowych notowań nieznacznie umacnia się. Para EUR/USD widocznie próbuje przebić się przez strefę 1,13200 jednak w dalszym ciągu brakuje parze siły na utrzymanie się powyżej poziomu. W tym momencie jednak nie widać wyraźnych oznak sugerujących możliwość dalszego obniżania się pary, dlatego warto przeanalizować walutę w kontekście jej dalszego umacniania się w stosunku do amerykańskiej waluty. 


Konsolidacja na parze EUR/USD trwająca od praktycznie początku lutego nadal daje się we znaki – podczas gdy para reaguje newralgicznie przy każdej próbie wybicia górnych ograniczeń. W tym momencie choć sentyment nadal pozostaje bez zmian widoczna jest możliwość wystąpienia większego ruchu ku górze – choćby z zamiarem testu istotnej strefy oporu – 1,13940. W jaki sposób jednak można by dołączyć do scenariusza pro-wzrostowego i co oznaczać będzie negację obecnego układu? Przyjrzyjmy się parze z perspektywy interwału H1.

Kurs euro umacnia się – EUR/USD na wykresie H1

Podczas dzisiejszych notowań para odbyła próbę ataku na strefę 1,13200 – jednak póki co wykres reaguje klasycznie na strefę oporu. Mimo to jednak, nadal utrzymujące się wsparcie z poziomu oznaczonego na poniższym wykresie (1.12880) nadal wspiera układ wzrosty i stwarza okazję do możliwości wystąpienia większego impulsu wzrostowego z poziomem docelowym dla pozycji długich określonych na strefie 1,13940. Od aktualnej ceny gdzie znajduje się para stanowi to potencjał dla pozycji typu long bliski 92 pipsów, z relatywnie wąskim zleceniem obronnym – nie większym niż 20 pipsów. W tym momencie łatwo obliczyć stosunek potencjalnego zysku do ryzyka, który kształtuje się na poziomie 5:1 wliczając w to koszta transakcyjne.

wykres EURUSD H1 19.02.2019
EURUSD H1 19.02.2019

Negacją dalszego scenariusza wzrostowego będzie jednoznaczne przełamanie wsparcia z omawianego już powyżej poziomu – 1,12880. Jeśli para ponownie przełamie ten poziom oznaczać to będzie dalszą słabość pary.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here