Kurs euro umacnia się, EUR/PLN po 4,4560 zł we wtorek 16 czerwca
Kurs euro do złotego

We wtorek o poranku złoty traci do euro, dolara, funta i franka. Co prawda początek wczorajszej sesji nie przebiegał najlepiej dla polskiego złotego, niemniej do końca dnia nasza waluta zdołała wyjść na plus. Z kolei dziś o poranku złotówka znajduje się pod kreską, tym samym oddaje ona wczoraj wypracowane zyski. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 16 czerwca.

Kurs euro do złotego w górę we wtorek

Podczas wtorkowej sesji kurs EUR/PLN rośnie 0,35%. Patrząc na szeroką ramę czasową – sytuacja pozostaje identyczna jak w poprzedniej analizie. Notowania zareagowały w ostatnim czasie na wysokości kluczowego poziomu wsparcia przy 4,40 zł.

Obszar zaznaczony na poniższym wykresie kolorem zielonym pozostaje istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro. Na razie jednak miejsce to jest bronione ponownie przez kupujących.

Zobacz także: DAX wraca do wzrostów, koniec korekty na rynku akcji?

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyraźną poprawę nastrojów po komunikacie FED. Spadek wyceny dolara wspiera waluty EM,w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4080 PLN za euro, 3,8891 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1509 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9329 PLN w relacji do funta szterlinga – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kurs EUR/PLN ponownie odbija od geometrii

Schodząc z kolei na interwał D1, widać odbicie od ważnego oporu – na wysokości górnego ograniczenia układu 1:1, które wypada przy 4,4700 zł. Miejsce to jest dodatkowo potwierdzone przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN na plusie we wtorek przed południem

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here