Naga MarketsKurs euro umacnia się do funta. PMI dla przemysłu w Europie rosło we wrześniuKalendarz makroekonomiczny dzisiejszego przedpołudnia wypełniły publikację indeksu zakupowego menedżerów (PMI) dla sektora przemysłowego europejskich gospodarek za wrzesień br. Większość z nich okazała się być słabsza od oczekiwań, ale przebiła poprzednie odczyty z sierpnia br. Od godziny 9:30 kurs euro silnie zyskuje w stosunku do funta szterlinga.

  • PMI dla przemysłu w Europie rosło, ale wolniej niż oczekiwano
  • Euro silnie zyskuje dziś w stosunku do funta

Poprawa w przemysłowym PMI

W Europie publikację PMI dla przemysłu rozpoczęły dane z Polski, następna była Hiszpania, Włochy, Francja, po czym nadszedł czas na największa europejską gospodarkę – Niemcy.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

We wrześniu ożywienie w niemieckim sektorze przemysłowym przyspieszyło, a produkcja rosła w najszybszym tempie od ponad dwóch lat. Finalny PMI dla przemysłu publikowany przez IHS Markit, który stanowi około jednej piątej gospodarki, wzrósł we wrześniu do 56,4. Był to odczyt niższy niż wstępne szacunki na poziomie 56,6, ale znacznie wyższe niż sierpniowy odczyt 52,2.

Aktywność brytyjskich fabryk rosła we wrześniu czwarty miesiąc z rzędu, choć wolniej niż miało to miejsce w sierpniu. Sektor przemysłowy zanotował przy tym najmniej zwolnień od czasu lockdownu z powodu COVID-19.

Wskaźnik PMI dla brytyjskiego przemysłu uplasował się na poziomie 54,1. Był on niższy od wstępnego odczytu (54,3) oraz poniżej 2,5-rocznego szczytu z sierpnia (55,2), ale znacznie powyżej neutralnego progu 50,0 oznaczającego wzrost.

Kurs euro znacznie zyskuje do funta szterlinga

Notowania pary walutowej EUR/GBP już wczoraj dotarły do kluczowego obszaru wsparcia zlokalizowanego w pobliżu 0,9070. Cena konsolidowała tam przez całą noc, aż do dzisiejszego poranka, kiedy to nastąpiło wybicie w górę.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Kurs euro rośnie o ponad 0,8 proc. i kieruje się do wczorajszych maksimów przy

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here