Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarKurs euro wzrósł między 20 sierpnia br. a 3 września br. o niemal 2,5 centa. Oznacza to, że w reakcji na gołębie sygnały ze strony Rezerwy Federalnej (Fed), wspólna waluta umocniła się względem dolara amerykańskiego o ponad 2 proc. Mimo tej zwyżki, od trzech dni ponownie obserwujemy osłabienie euro. Ekonomiści uważają, że w obliczu zbliżającej się decyzji monetarnej Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i pandemii, która osłabia perspektywę jastrzębiej zmiany, waluta dalej może tracić na sile.

Wzrosty euro się skończyły 

Ekonomiści zwracają uwagę, że nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do ostatnich wzrostów euro, ponieważ nadal pojawiają się pewne przeciwności uniemożliwiające dalszą aprecjację notowań wspólnej waluty.– Ryzyko skłania się ku niższemu kursowi pary euro-dolar, ponieważ jest ona bardzo silna i myślę, że EBC przebije oczekiwania rynku – powiedział James Athey, dyrektor inwestycyjny w Aberdeen Asset Management dodając, że jeśli Europejski Bank Centralny zaskoczy inwestorów, ograniczając wprowadzone po wybuchu pandemii bodźce szybciej, niż się spodziewają, zmniejszy w ten sposób apetyt na wspólną walutę.

Do tej pory EBC upierał się, że jakikolwiek wzrost cen konsumpcyjnych jest tymczasowy, co pozwalało urzędnikom pod przewodnictwem prezes Christine Lagarde utrzymywać stymulację kryzysową. To kontrastuje jednak z komunikatami innych banków centralnych, takich jak m.in. Rezerwa Federalna, która zasygnalizowała potrzebę rozpoczęcia rozmów o zmniejszeniu skali działań.

Jane Foley, szefowej działu walutowego w Rabobanku uważa, że kurs euro może nieznacznie zyskać po posiedzeniu EBC, jeśli tylko bank centralny strefy euro będzie ograniczać comiesięczne zakupy aktywów. Uważa ona jednak, że jest mało prawdopodobne, aby aprecjacja ta trwałą dłużej.

– Lagarde prawdopodobnie będzie chciała podkreślić gołębie nastawienie EBC i może starać się unikać używania terminu 'taper’ – wskazała Foley.

EURUSD Daily

Wśród ekonomistów zaczynają pojawiać się sygnały, że euro uderza w sufit. Według mediany prognoz 84 analityków, para euro-dolar do końca roku będzie bowiem notowana na niezmienionym poziomie w okolicy 1,19 USD.

Autor poleca również:

invest

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPrzegląd sierpnia w Covesting: Zmienność kryptowalut wstrząsa wynikami liderów
Następny artykułKurs euro trzyma się 4,50 zł, a polski złoty czeka na posiedzenie RPP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here