Moneta euro na tle jednego dolaraKurs euro umacnia się wobec dolara amerykańskiego od początku października. Aprecjacja ta doprowadziła do pokonania kilku horyzontalnych poziomów oporu. Wtorkowa sesja przynosi jednak ze sobą deprecjację wspólnej waluty. Notowania pary walutowej EURUSD osunęły się poniżej 1.1017 i dotarły aż do linii tendencji wzrostowej.


Kurs euro testuje linię trendu wzrostowego

Analizując obecną sytuację na notowaniach najpopularniejszej pary walutowej dojść można do wniosku, że rynek testuje obecnie jedno z ważniejszych wsparć. Trwałe pokonanie linii trendu wzrostowego mogłoby bowiem zostać przez inwestorów odebrane jako pierwszy sygnał potencjalnej zmiany nastawienia rynku, mogący doprowadzić do dalszej deprecjacji EUR wobec USD.

Z czysto technicznego punktu widzenia, realizacja takiego scenariusza mogłaby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 1.10, bądź nawet 1.0940.

Kurs euro wobec dolara amerykańskiego
EURUSD H1

Jeżeli jednak obecnie testowana linia trendu wzrostowego zostanie w najbliższym czasie odrzucona, i rynek wróci powyżej 1.1017, oczekiwać moglibyśmy ponownej aprecjacji kursu euro względem dolara amerykańskiego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajwiększe bańki świata: międzynarodowe aspekty krachu na Wall Street w 1929 r.
Następny artykułKurs funta będzie kosztował 5,00 zł? GBPPLN powyżej 4,93 zł, gdy oddala się widmo hard Brexitu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here