Po silnych ruchach spadkowych z zeszłego tygodnia, polski złoty stara się odrabiać część strat w trakcie poniedziałkowej sesji, w efekcie czego koryguje do głównych konkurentów na rynku Forex. W poniedziałek, 26 sierpnia 2019 roku, o godzinie 11:30, za euro (EURPLN) płacono 4,3724 zł, dolar (USDPLN) kosztował 3,9322 zł, funt (GBPPLN) 4,8128 zł, a frank (CHFPLN) 4,0183 zł.

  • Euro powraca pod 4,38 zł, utrzymując się na historycznie wysokich poziomach
  • Frank nadal powyżej 4 zł i na razie nic nie wskazuje na spadki CHFPLN
  • Dolar konsoliduje nad 3,90 zł
  • Funt odbija w sierpniu po teście ponad rocznych dołków

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3724 euro
USDPLN 3,9322 dolar
GBPPLN 4,8128 funt
CHFPLN 4,0183 frank

Kurs euro powraca pod 4,38 zł. EURPLN koryguje w poniedziałek

Notowania europejskiej waluty rozpoczynały nowy tydzień powyżej poziomu 4,38 zł, jednak poniedziałek przynosi delikatną korektę piątkowych spadków złotego. Nie zmienia to oczywiście faktu, że EURPLN nadal utrzymuje się na wysokości wielomiesięcznych maksimów, a kurs euro musiałby spaść o co najmniej kilka groszy, aby zmienić obecne nastawienie inwestorów co do kontynuacji obecnego umocnienia.

kurs euro EURPLN 26 sierpnia 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Dolar w nowej konsolidacji. Kurs USDPLN porusza się w zakresie nad 3,90 zł

W poniedziałek dolar wyceniany jest na ponad 3,92 zł, poruszając się w konsolidacji, której dolne ograniczenie wyznaczają maksima z lipca i poziom 3,90 zł, a górne szczyty rysowane w zeszłym tygodniu na 3,95 zł, będące najwyższymi poziomami od ponad dwóch lat.

W poniedziałek kurs USDPLN skromnie kontynuuje wzrosty i zyskuje niespełna 0,1%. Od strony fundamentalnej na parze walutowej mieszać może kolejna fala wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami oraz obawy dotyczące globalnej recesji, które historycznie wpływały negatywnie na dolara amerykańskiego.

kurs dolara USDPLN 26 sierpnia 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka również konsoliduje na szczytach. CHFPLN trzyma się nad 4 zł

Notowania CHFPLN testowały w poniedziałek tegoroczne maksima powyżej 4,01 zł i jednocześnie najwyższe poziomy od dwóch lat, po czym realizowały silniejszą korektę i o godzinie 11:30 spadały o 0,5%. Kurs franka jest jednak nadal bardzo silny i dopiero pokonanie pułapu lokalnego wsparcia na 3,97 zł umożliwiłoby przyspieszenie korekty spadkowej na korzyść złotówki.

kurs franka CHFPLN 26 sierpnia 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Funt koryguje po silniejszych odbiciach. Kurs GBPPLN zostawia w tyle dołki

Po trzech miesiącach spadków do głosu wreszcie doszedł kurs franka, który po teście poziomu 4,64 zł w sierpniu dynamiczniej odbijał i w minionym tygodniu znalazł się nad 4,82 zł (najwyższym poziomie od czerwca). Notowania GBPPLN co prawda korygują na początku nowego tygodnia, są to jednak słabe ruchy o niedużym znaczeniu.

kurs funta 26 sierpnia 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here