klawiatura z klawiszem podpisanym EURUSDKurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego podczas środowej sesji traci. Para EUR/USD znajduje się w okolicach ceny 1.13970, wskazując na możliwość dalszej obniżki cenowej. Mimo całkiem pozytywnego akcentu zainicjowanego od początku roku, kiedy kurs euro odbił ponad 260 pips – chwilowo para zdecydowała się na głębszą korektę ostatnich ruchów wzrostowych wskazując, że re-testy styczniowych dołków nadal są w zasięgu. Przyjrzymy się jak wygląda obecna sytuacja na parze. 


Dobra passa dla rynku euro zaczyna się powoli kończyć – ponownie kiedy dochodzi wcześniej do ważnego testu strefy 1.15600. W obecnym układzie ciężko mówić o dalszych przejawach optymizmu, choć faktycznie patrząc na parę pierwsze co można zauważyć to budujące się coraz wyższe dołki oraz coraz wyżej podchodzące szczyty. Warto przyjrzeć się zatem wykresowi z perspektywy H1, gdzie widoczne jest istotne wsparcie dla pary.

Kurs euro (EUR/USD) – wykres H1

Na wykresie H1 poziom oznaczony na poniższym screenie jest istotnym wsparciem, które w przypadku przełamania wygeneruje dalszy sygnał spadkowy z celem dla pozycji typu short na strefie 1.13200 / 1.13100. Oznacza to, że pokonanie poziomu wywoła ruch pod styczniowe dołki, ponownie sprawiając, że wykres będzie w kontrze do poprzednich odbić. Z drugiej zaś strony, jeśli obecnie miejsce będzie w stanie wybronić wykres przed dalszymi spadkami, wówczas oczekiwane będzie ponowne podejście pod poziom oznaczony z interwału dziennego na poziomie 1.14630 oraz w razie przebicia dalszą kontynuację wzrostów z celem poprzednich szczytów z 10 stycznia.

wykres EURUSD H1 16.01.2019
EURUSD H1 16.01.2019

W jednym lub drugim przypadku zasięgi pozycji long / short są stosunkowo duże, dlatego warto obserwować obecny poziom wsparcia, aby nie przegapić wygenerowanego sygnału. Oczekuje się rozstrzygnięcia obecnego układu w ciągu najbliższych 2 – 3 godzin handlu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here