Kurs euro traci, EUR/PLN po 4,4420 zł w piątek 12 czerwca
Kurs euro (EUR)

W tym tygodniu możemy obserwować słabość polskiego złotego, który traci do euro, dolara, funta i franka. Niemniej podczas ostatniej sesji przed weekendem złotówka próbuje odrabiać straty. Kurs euro do złotego znajduje się dziś przy 4,4420 zł. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas piątkowej sesji 12 czerwca.

Kurs euro do złotego w dół pod koniec tygodnia

W piątek kurs EUR/PLN spada blisko 0,5%. Patrząc na szeroką ramę czasową – notowania zareagowały w ostatnim czasie na wysokości kluczowego poziomu wsparcia przy 4,40 zł. Aktualnie obszar zaznaczony kolorem zielonym jest istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro.

Niemniej pomimo wyraźnego dobicia od wspominanego wsparcia, pod koniec tygodnia na świecy W1 tworzy się górny cień, co nie wygląda najlepiej dla strony kupującej.

Zobacz także: Dramatyczne spadki na rynku akcji, czas na drugą falę?

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał tygodniowy

Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN wraz z powrotem globalnych układów risk-off. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4654 PLN za euro, 3,9533 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1318 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9691 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,405% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kurs EUR/PLN reaguje na układ 1:1

Schodząc s kolei na interwał D1, widać odbicie na wysokości górnego ograniczenia układu 1:1, które wypada na wysokości 4,4700 zł. Miejsce to jest dodatkowo potwierdzone przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Jeżeli poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odbija od geometrii

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here