krowa skarbonka z banknotami euroŚrodowa sesja przynosi ze sobą korektę wzrostową EUR/PLN po dwóch dniach spadków. Kurs euro nieudolnie testował w poniedziałek okrągły pułap 4,27 zł, co doprowadziło do przeceny europejskiej waluty w stosunku do złotego w kierunku 4,255 zł. Lokalne wsparcie pozwoliło na odbicie i po godzinie 15:00 eurozłoty pogłębia poranną korektę zyskując już 0,2% i testując poziom 4,265 zł


Konsolidacja blokuje kurs euro. Prognozowane poziomy dla EUR/PLN

Od czasu majowo-czerwcowych spadków kurs euro porusza się w zakresie konsolidacji, który wyznaczają kwietniowe dołki na 4,27 zł oraz minima z początku lipca pod 4,24 zł. EUR/PLN przesuwa się we wspomnianym zakresie już od półtora miesiąca i dopiero jego wybicie pozwoliłoby przyspieszyć zmienność cen pary walutowej. Kluczowe poziomy wsparć i oporów po pokonaniu konsolidacji wypisano poniżej:

  • Kluczowe wsparcia: 4,23 zł (szczyty z kwietnia 2018), 4,20 zł (maksima z lutego 2018)
  • Kluczowe opory: 4,275 zł (dołki z maja 2019), 4,30 (strefa akumulacji z pierwszej połowy 2019)

Warto jednocześnie zauważyć, że kurs euro od lutego przesuwa się w trendzie spadkowym (pomimo długich faz konsolidacyjnych), silniejsza może okazać się więc presja podażowa. Potwierdzeniem tego scenariusza musi być jednak wybicie okolic 4,24 zł, gdzie spadki zatrzymały się na początku lipca.

kurs euro EURPLN 17 lipca
Kurs euro odbija do złotego w trakcie środowego przedpołudnia. Kurs EUR/PLN D1

Kurs euro nadal słaby do zagranicznych konkurentów na rynku Forex

Notowania europejskiej waluty pomimo skromnego odbicia do złotówki, nie znajdują się w dobrej kondycji w stosunku do swoich konkurentów z gospodarek G8. Indeks EUR testuje ponad tygodniowe minima, a środa przynosi kontynuację deprecjacji w stosunku do dolara amerykańskiego.

EUR/USD jest coraz bliżej przetestowania i wybicia lokalnego wsparcia na wysokości 1,12 USD, które blokowało deprecjację w pierwszej połowie miesiąca. Pokonanie poziomu otwiera drogę do tegorocznych dołków testowanych w kwietniu i w czerwcu, zlokalizowanych na wysokości 1,112 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here