Naga MarketsKurs euro testował poziom 1,21 USD, natomiast funt nadal silnie traciŚroda przynosi mieszany bilans, dolar pozostał mocniejszy, chociaż po południu część walut wyłamała się z tego układu. Pierwszy raz od dłuższego czasu na przeciwległych biegunach są euro i funt. EURUSD po przedpołudniowej korekcie, w kolejnych godzinach pobił ranne maksimum przy 1,2086 i wyszedł ponad 1,21.

Kurs euro chwilowo testował poziom 1,21 USD

Pretekstem do osłabienia dolara mogły być słabsze dane ADP – te szacunki dla nowych etatów w sektorze prywatnym wskazały na ich wzrost w listopadzie o ponad 120 tys. niższy od szacowanych 430 tys. – co może zapowiadać rozczarowanie piątkowym odczytem Departamentu Pracy USA (zwłaszcza, że wczorajszy ISM dla przemysłu wskazał na mocniejszy spadek subindeksu zatrudnienia). Teoretycznie słabsze dane mogą zwiększać szanse na jakieś ruchy ze strony FED na posiedzeniu 16 grudnia, chociaż jest to bardziej gra oparta o wyobraźnię inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

W przypadku EURUSD cały czas pamiętajmy o ryzyku pojawienia się krytycznych opinii nt. euro ze strony przedstawicieli EBC. Posiedzenie Banku już 10 grudnia i spodziewane są decyzje luzujące politykę w strefie euro (więcej QE i nowe TLTRO).

Kurs funta silnie w dół

Na drugim biegunie był funt, któremu szkodzą  malejące szanse na rychłe zawarcie umowy handlowej regulującej relacje po Brexicie, co może wymusić wdrożenie tzw. awaryjnego scenariusza przygotowań pod bezumowny rozwód z UE z końcem roku.

Wykres dzienny GBPUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here