Naga Markets

Kurs euro testował 4,58 zł. Para walutowa EUR/PLN znowu bardzo wysokoW trakcie piątkowej sesji kurs euro był mocno rozchwiany i chociaż kończył dzień w okolicach cen otwarcia to wahania w przeciągu kilkunastu godzin wynosiły około 6 groszy, co dla pary walutowej EUR/PLN jest rzadko spotykanym wynikiem. Sesyjne minima rozrysowano nad poziomem 4,58 zł, najwyższym od końca września i jednym z najwyższych od początku kwietnia. Czy eurozłoty może pomnownie przetestować poziom 4,60 zł?

  • Kurs euro jeszcze na początku kończącego się tygodnia oscylował w granicach 4,45 zł.
  • W kluczowym momencie piątkowej sesji znajdował się na poziomach wyższych o 13 groszy
  • Kurs złotego prezentował sporą zmienność również do dolara, funta oraz frankaKurs euro rozchwiany o 13 groszy w przeciągu tygodnia

Chociaż ostatecznie na przestrzeni całego tygodnia kurs euro umacniał się o niemal 8 groszy (cena otwarcia 4,47 zł, zamknięcia 4,548 zł), to w kluczowym jego momencie różnica wynosiła nawet 13 groszy. W efekcie po dwóch tygodniach korekty para walutowa EUR/PLN znowu powróciła do dynamiczniejszych wzrostów i utrzymuje się przy górnej granicy tegorocznych maksimów.

Warto przypomnieć, że za euro najwięcej płacono pod koniec marca, bo momentami ponad 4,60 zł. Następnie na początku czerwca notowania spadały do 4,37 zł, aby następnie znowu dynamiczniej odbić.

Kurs euro znowu silnie rósł w kończącym się tygodniu. Źródło: Tradingview.com

Od początku roku para walutowa EUR/PLN umacnia się o 7%

Kurs dolara poszedł w ślady euro, kurs franka najwyżej od końca maja

Ostatnie w piątek polski złoty umacniał się do głównych konkurentów, zyskując do dolara 0,1% ,a do franka szwajcarskiego 0,14%, jednak ten pierwszy chwilowo testował poziomy powyżej 4,90 zł, natomiast para walutowa CHF/PLN dochodziła do 4,27 zł, co jest najwyższym poziomem od końca maja.

Sesja ostatecznie dla kursu franka zamykała się poniżej poziomu 4,25 zł, który od końca września pełni rolę bardzo ważnego oporu.

Wyjątkiem okazał się jedynie kurs funta szterlinga, który kończył dzień na plusie. Para walutowa GBP/PLN zyskiwała co prawda tylko 0,08%, jednak utrzymuje się nad poziomem 5 zł i chwilowo testowała pułap 5,05 zł.

XTB

W stosunku do polskiej waluty najdroższe od wielu miesięcy jest też złoto. W piątek za jedną uncję trzeba było zapłacić prawie 7500 złotych, czyli najwięcej od początku sierpnia. Warto przypomnieć jednocześnie, że takie same poziomy cenowe w maju były nowymi, historycznymi maksimami.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here