Napisy EURUSD w tle wykresuKurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej nadal trwa w konsolidacji. Para EUR/USD oscyluje ponownie wokół ceny 1,11950, co oznacza, że nadal prawdopodobieństwo wzrostów jest relatywnie duże. Mimo pierwszego ruchu spadkowego para powróciła na swój pierwotny poziom – a tak raptowne wyciągnięcie pary może nadal oznaczać presję zakupową. Warto zatem przeanalizować wykres w kontekście potencjału kolejnych podejść. 


Sentyment obrony spadków na parze EUR/USD, czyli kursu euro w stosunku do dolara amerykańskiego nadal nie odpuszcza. Zdaje się, że nadal podejścia ku górze są bardzo prawdopodobne – a ostatnie analizy obejmowały możliwość podejścia do strefy 1,12250/300, która w tym momencie jest podtrzymana. Nic poza zejściem oraz wybronieniem wykresu nie zmieniło się w tej kwestii – jednak zejście to oznacza nic innego jak nadal testowany popyt. W tym momencie widać również, że popyt faktycznie zdaje egzamin – co może zostać wykorzystane podczas kolejnych godzin handlu.

Kurs euro w konsolidacji – para EUR/USD na wykresie H4

W ujęciu sesji intraday para EUR/USD może po tak szybkim odrobieniu strat popaść w lekką stagnację. Jednak finalnie, oczekuje się od pary podejścia w okolice 1,12300 gdzie powinien być zrealizowany całkowity plan korekty – oraz właśnie z tych okolic rozstrzygnie się co dalej para zamierza. Jeśli spadki mają być dalej na parze obecne – wówczas poziom docelowy dla pozycji długich będzie jednocześnie idealnym miejscem do tego, aby para wykonała kontrę kontynuując spadki. Z drugiej zaś strony znaczne wybicie tego poziomu będzie oznaczać, że chęć ataku 1,12800 jest w dalszym ciągu w grze. Dlatego też – poziom 1,12300 będzie kluczowy z perspektywy zarówno intraday jak i kilku kolejnych sesji handlowych.

wykres Kurs euro EURUSD 9 Maja 2019
Kurs euro EURUSD 9 Maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here