Kurs euro stabilnie we wtorek 9 czerwca, EUR/PLN po 4,4230 zł
Kurs euro do złotego

Tydzień temu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. Nasza krajowa waluta umocniła się do dolara i franka, jednak w skali całego tygodnia straciła do euro i funta. Co dalej? Wczoraj para walutowa EUR/PLN była notowana płasko, dziś o poranku nieznacznie zyskuje i znajduje się przy 4,4230. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 9 czerwca.

Kurs euro do złotego po 4,42 zł

W ostatnich 3 tygodniach mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Nowy tydzień rozpoczyna się spokojnie, pary z PLN nie pokazały wczoraj większych ruchów. Niemniej patrząc na wykres EUR/PLN technicznie, wciąż notowania bronią ważnego wsparcia.

Zobacz także: Złoto odbija od kluczowego oporu, indeks Nasdaq najwyżej w historii

We wtorek o poranku kurs EUR/PLN rośnie 0,2% odrabiając wczorajsze spadki.Patrząc na szeroką ramę czasową – notowania zareagowały na wysokości kluczowego poziomu wsparcia przy 4,40 zł. Aktualnie obszar zaznaczony kolorem zielonym jest istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN broni ważnego wsparcia, W1

Kurs EUR/PLN utrzymuje się powyżej strefy popytowej

Jeżeli spojrzymy na sytuację na niższej ramie czasowej – interwał D1, sentyment w ostatnim czasie pozostaje spadkowy. Wczoraj pomimo próby dobicia, świeca dzienna zakończyła się dużym górnym cieniem i spadkowym korpusem. Niemniej kluczowa pozostaje strefa wsparcia w rejonach 3,39 zł, jeśli notowania będą się utrzymywały powyżej, istnieje szansa na wykonanie większej korekty wzrostowej.

W przeciwnym razie, w przypadku wybicia dołem zaznaczonego kolorem zielonym obszaru , sprzedający ponownie mogą przejąc kontrolę i doprowadzić do silniejszego ruchu spadkowego.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN wciąż pod presją sprzedających

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here