Kurs euro stabilnie w środę o poranku, EUR/PLN po 4,4720 zł 8 lipca
Kurs euro do złotego.

Podczas wczorajszej sesji nasza krajowa waluta traciła do franka, euro, dolara i funta z kolei we wczesnych godzinach porannych w środę nie widać większej zmienności, główne pary walutowe z polskim złotym oscylują w okolicach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego względnie stabilnie po weekendzie

Podczas środowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia. Wczoraj obserwowaliśmy nieznaczne wzrosty na kursie euro do złotego, złotówka straciła we wtorek do europejskiej waluty.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od momentu ostatniej analizy. Poprzedni tydzień zamknął się na niewielkim plusie, a po weekendzie obserwujemy próbę wyjścia na wyższe poziomy. Strefa wsparcia przy 4,30 zł w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN stabilnie w po weekendzie

Zobacz także: Rynek akcji w odwrocie, koniec optymizmu na indeksach

 – Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4725 PLN za euro, 3,9660 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2097 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9776 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,354% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN w konsolidacji

Patrząc technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna również pozostaje bez większych zmian. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,47 zł zł, która wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce to jest także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Niemniej warto zauważyć, że o ostatnim czasie na parze EUR/PLN dominuje tendencja boczna i określenie dalszego kierunku może być trudne.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX cofa do poziomu 12.530. Rynek znajduje się na lokalnym wsparciu
Następny artykułCCC traci najwięcej. Nasdaq ustanawia kolejne szczyty
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here