Kurs euro stabilnie w środę, EUR/PLN po 4,44 zł, będzie taniej?
Kurs euro do złotego.

Polski złoty radzi sobie całkiem nieźle w ujęciu do euro po weekendzie. W środę o poranku para walutowa EUR/PLN znajduje się przy poziomie 4,44 zł, a sytuacja techniczna przemawia za dalszymi spadkami. Czy złotówka umocni się dziś do europejskiej waluty? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 1 lipca.

Kurs euro do złotego z szansą na spadki?

Podczas dzisiejsze sesji kurs EUR/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia. Niemniej patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Kolejny tydzień zamknął się na plusie, a po weekendzie ostatnie wzrosty sa korygowane. Strefa wsparcia przy 4,30 zł w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN na interwale tygodniowym

Zobacz także: W którą stronę wybije EUR/USD? Szereg odczytów makro w środę

 – W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wskazanie przemysłowego indeksu PMI dla Polski za czerwiec. Rynek oczekuje podbicia wskaźnika do 46,5 pkt. (a więc w dalszym ciągu poniżej 50 pkt.) wobec 40,6 pkt. uprzednio. Również na szerokim rynku będzie to dzień spod znaku finalnych odczytów europejskich PMI oraz ISM dla USA – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN odbija od 1:1

Patrząc technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna również pozostaje identyczna jak przedstawiona w ostatniej analizie. Wczoraj kurs ponownie odbił się od oporu, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce jest także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł. Dopiero wybicie górą otworzyłoby drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odbija od geometrii

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here