Kurs euro stabilnie w czwartek rano, EUR/PLN po 4,47 zł, będzie jeszcze drożej?
Kurs euro do złotego.

W czwartkowy poranek możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj tracił od wyraźnie do euro, dolara funta i franka, a w godzinach wczesno-porannych jest notowany płasko. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas dzisiejszej sesji 2 lipca.

Kurs euro do złotego z szansą na spadki?

Podczas czwartkowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia. Wczoraj euro umocniło się do złotego. Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. ostatni tydzień zamknął się na plusie, a po weekendzie również obserwujemy wędrówkę na północ. Strefa wsparcia przy 4,30 zł w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwal W1

Zobacz także: Inwestorzy skupieni na raporcie NFP, co z kursem dolara?

 – Podczas środowego handlu PLN notuje lekką korektę wczorajszego podbicia. Brak jest istotniejszej reakcji na lepszy od oczekiwań PMI. Obserwatorzy wskazują, iż jest to realnie odbicie założeń m/m, a same wskazanie w dalszym ciągu znajduje się poniżej bariery 50 pkt. W ujęciu technicznym kurs konsoliduje dalej przy 4,44 EUR/PLN- komentował wczoraj Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN wybija górą 1:1

Patrząc technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna przemawia za dalszym ruchem w górę. W ostatnich kilku dniach kurs odbijał się od oporu, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce było także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Niemniej wczoraj doszło do wyjścia powyżej, co może skutkować dalszym ruchem w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN wybija opór techniczny

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here