Kurs euro stabilnie w czwartek, EUR/PLN po 4,4570 zł 18 czerwca
Kurs euro do złotego w górę

Po weekendzie polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Pomimo, że w poniedziałek umocnił się on do głównych walut, tak wtorkowa i środowa sesja przyniosła wyraźną słabość złotówki. Czego oczekiwać w najbliższym terminie? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas czwartkowej sesji 18 czerwca.

Kurs euro do złotego stabilnie w czwartek

Ten tydzień nie należy do najlepszych w wykonaniu polskiego złotego. Co prawda tuż po weekendzie umocnił się on do głównych walut, jednak kolejne dni przynoszą powrót do negatywnego sentymentu. We wtorek i środę PLN znajdował się pod presją sprzedających, a dziś o poranku próbuje on odrabiać wczorajsze straty. Największy uch widać w ujęciu z funtem, gdzie złotówka umacnia się ponad 0,5%, niemniej w przypadku innych walut ruchy nie przekraczają 0,15%.

Patrząc technicznie na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, obszar zaznaczony na poniższym wykresie kolorem zielonym pozostaje istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro. Na razie jednak miejsce to jest bronione ponownie przez kupujących.

Zobacz także: Kurs funta (GBP) przed decyzją BoE

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN na interwale tygodniowym

Kurs EUR/PLN ponownie testuje układ 1:1

Schodząc z kolei na interwał D1, widać że dziś rynek ponownie próbował sforsować opór wynikający z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce to jest także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN ponownie testuje strefę oporową

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekkie pogorszenie globalnych nastrojów – eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco:m 4,4620 PLN za euro, 3,9595 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1651 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9693 PLN w relacji do funta szterlinga – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here