Kurs euro (EUR/PLN) spokojnie rozpoczyna nowy tydzień

Złotówka w poniedziałek delikatnie umacnia się do europejskiej waluty, otwierając na wysokości 4,29 zł. Kurs euro w zeszłym tygodniu testował co prawda poziomy niższe, jednak para walutowa nadal znajduje się w wąskim zakresie konsolidacji.

kurs euro 21 stycznia 2019
Kurs euro bez większych zmian na początku tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Sytuacja na EUR/PLN nie ulegnie zmianie tak długo, aż nie uda się wybić albo poziomu 4,30 albo 4,2760. Oba blokują jakiekolwiek ruchy od pierwszej połowy listopada.

USD/PLN pod 3,77 zł – kurs dolara bez silniejszych zmian

Chociaż w piątek PLN tracił do USD, to w poniedziałek odrabia część strat i rozpoczyna handel poniżej poziomu 3,77 zł. Nie zmienia to faktu, że od początku roku złotówka osłabiała się o pięć groszy, poruszając nadal w ruchu bocznym (konsolidacja).

Kurs dolara powinien nabrać większego impetu jeżeli udałoby mu się wybić 3,80 (osłabienie złotego) lub 3,73 (umocnienie złotego).

kurs dolara 21 stycznia 2019
Kurs dolara amerykańskiego spokojnie rozpoczyna tydzień. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta (GBP/PLN) odrabia zeszłotygodniowe straty, otwarcie pod 4,86 zł

Od początku roku kurs GBP/PLN wzrósł o kilkanaście groszy, pod koniec zeszłego tygodnia testując poziomy najwyższe od połowy listopada. Piątek pozwolił jednak drobić złotemu część strat, czego próbę kontynuacji widać również w poniedziałek. Kurs funta otwiera się poniżej 4,86 zł, utrzymując się nadal w ryzach istotnego poziomu oporu.

kurs funta 21 stycznia 2019
Kurs funta powraca do kilkumiesięcznego zakresu zmienności, który chwilowo próbował wybijać. Źródło: Tradingview.com

Chcąc zobaczyć korekcyjne umocnienie złotego, kurs funta musiałby pokonać okolice 4,83 zł, gdzie przebiega również średnia ruchoma z 200 ostatnich sesji oraz maksima z końca grudnia.

CHF/PLN wybija kanał wzrosty, kurs franka będzie się osłabiał?

Silną zmienność pod koniec zeszłego tygodnia prezentował również CHF, który wyraźnie tracił do złotówki, nieudolnie testując górne ograniczenie konsolidacji. W efekcie cena spadała do 3,78 zł, wybijając i testując od drugiej strony październikowy kanał wzrosty (zaznaczony przerywanymi liniami). Jest to kolejny impuls sugerujący, że kurs franka może osłabiać się w kolejnych tygodniach.

kurs franka 21 stycznia 2019
Kurs franka wybił kanał wzrostowy, czy pozwoli mu to zejść do 3,73 zł? Źródło: Tradingview.com

Presja ze strony sprzedających CHF może wzrastać, nadal mogą jednak skorzystać z szeregu istotnych poziomów wsparć – do takich nalezą między innymi dołki grudniowe na 3,77 zł, a następnie dolne ograniczenie konsolidacji (minima październik-listopad) na 3,74-3,73 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here