Kurs euro stabilnie na początku tygodnia, EUR/PLN po 4,4618 zł
Kurs euro do złotego.

We wtorkowy poranek możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj złotówka umocniła się do dolara i funta z kolei na franku i euro nie widać było większej zmienność. Podobnie jest dziś, główne pary z PLN znajdują się w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego bez większych zmian po weekendzie

Podczas wtorkowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia. Wczoraj również nie obserwowaliśmy większych zmian na EUR/PLN.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Poprzedni tydzień zamknął się na niewielkim plusie, a po weekendzie obserwujemy nieznaczne cofnięcie. Strefa wsparcia przy 4,30 zł w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN stabilnie w po weekendzie

Zobacz także: RBA pozostawia stopy bez zmian, AUD/USD traci

 – Początek tygodnia nie przyniósł istotniejszych zmian na wycenie PLN na głównych cross’ach. EUR/PLN ciągle oscyluje blisko 4,44-4,46 PLN. Sytuacja jest ciekawa gdyż globalnie, w tym na GPW, obserwujemy premiowanie układów risk-on, co sugerowałoby raczej mocniejszego PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN wciąż przy oporze

Patrząc technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna również pozostaje bez większych zmian. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,47 zł zł, która wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce to jest także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Niemniej warto zauważyć, że o ostatnim czasie na parze EUR/PLN dominuje tendencja boczna.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here