Kurs euro stabilnie, EUR/PLN po 4,4370 zł we wtorek 23 czerwca
Kurs euro do złotego.

Na początku nowego tygodnia na złotym przeważają raczej dobre nastroje. W pierwszej połowie wtorkowej sesji nasza krajowa waluta zyskuje do franka, funta i dolara. Złotówka ustępuje miejsca jedynie w ujęciu z euro, spadki wynoszą tu jednak zaledwie 0,07%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 23 czerwca.

Kurs euro do złotego zyskuje w piątek

Podczas wtorkowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia. niemniej wczoraj na rynku przeważali sprzedający, ponownie doszło do obrony kluczowego oporu na niższym przedziale czasowym, co może skutkować dalszymi spadkami na kursie euro do złotego w tym tygogniu.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN stabilnie we wtorek

Niemniej patrząc na szeroką ramę czasową – sytuacja techniczna pozostaje identyczna jak w poprzedniej analizie. Kluczową strefą wsparcia na interwale W1 pozostają okolice okrągłego poziomu 4,40 zł. Aktualnie możliwe jest zejście w te rejony, jednak dopóki nie zostanie on wybity, w długim terminie możliwe są wzrosty.

Zobacz także: Wskaźniki PMI w centrum uwagi inwestorów, co z dolarem?

 – PLN nieznacznie umacnia się we wtorek – ruchy te należy jednak traktować jako wahania w ramach konsolidacji. Lokalnie, wczoraj otrzymaliśmy lepsze od oczekiwań dane dot. sprzedaży detalicznej za maj (-8,6% r/r, oczek. -12,9% r/r). Na danych składowych widoczna była poprawa w zakresie tekstyliów czy RTV. Ponadto z krajowych danych warto wspomnieć o zapowiedzi lipcowej nowelizacji budżetu – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN odbija od układu 1:1

Patrząc technicznie na interwał D1, widać jednak kolejne z rzędu odbicie od ważnego oporu, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Jest ono także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here