Naga MarketsFlaga unii europejskiej i polski wbite w papierowe statkiKurs euro (EUR/PLN) spadnie w okolice 4,40-4,45, ponieważ Narodowy Bank Polski (NBP) stonował swoje gołębie stanowisko i trzymał się tylko niejasno określonej gotowości do interwencji, poprzez sprzedaż złotego na rynku walutowym, prognozują ekonomiści z Credit Suisse. Para EUR/PLN odbiła w tym tygodniu od lokalnych dołków i kosztuje w piątek niecałe 4,50 zł.

  • Para walutowa EUR/PLN prawdopodobnie pozostanie pod presją spadkową
  • Inwestorzy nadal kwestionują zaangażowanie polskiego banku centralnego w luźną politykę
  • NBP może nadal zdecydować się na wsparcie EUR/PLN poniżej 4,40 zł

Kurs EUR/PLN przetestuje obszar 4,40-4,45 zł – Credit Suisse

Teraz oczekujemy, że kurs EUR/PLN spadnie w okolice 4,40-4,45. Para walutowa EUR/PLN prawdopodobnie pozostanie pod presją spadkową, ponieważ inwestorzy nadal kwestionują zaangażowanie polskiego banku centralnego w luźną politykę – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powrót do najniższego poziomu z połowy grudnia na poziomie 4,42 na EUR/PLN według ekspertów jest wysoce prawdopodobny. Powodem, dla którego na razie nie prognozują spadku do poziomów poniżej 4,40 jako scenariusza bazowego, jest to, że bank centralny może nadal zdecydować się na wsparcie EUR/PLN poniżej tego okrągłego poziomu.

Ogólnie rzecz biorąc, możliwość interwencji banku centralnego nadal potwierdza pogląd, że EUR/PLN ma nieznany poziom wsparcia – podsumowano.

Tymczasem Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przewiduje, że od II kw. 2021 r. nastąpi odbicie polskiej gospodarki. Pod koniec stycznia br. MFW podtrzymał oczekiwania dot. PKB Polski: -3,4% w 2020 r., +2,7% w 2021 r.

Narodowy Bank Polski parę tygodni temu przypominał rynkom o tym, że nie podoba mu się nazbyt mocny złoty. Poziom 4,50 zł jest barierą psychologiczną, więc aby złoty mógł dalej zyskiwać potrzebujemy korzystnego otoczenia makro wokół rynków wschodzących, uważa Marek Rogalski w DM BOŚ.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax prognoza | wartość złotówki | pgnig cena akcji | analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here