Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarKurs euro spadł od 3 września br. o ponad 3,5 centa, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 25 maja br. deprecjacji do przeszło 7 centów. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że kurs wspólnej waluty osunął się do najniższego poziomu od lipca 2020 r. Ekonomiści zgonie twierdzą, że to jeszcze nie koniec spadków i w najbliższym czasie kurs euro osunie się zdecydowanie niżej.

Kurs euro spadnie do 1,15 USD 

Mimo, że strefa euro doświadczyła w trzecim kwartale bieżącego roku silnego ożywienia gospodarczego, to jednak ekonomiści Rabobanku dostrzegają, iż wciąż istnieje wiele przeciwności mogących ciążyć notowaniom euro.– Wyższe ceny gazu, zakłócenia w łańcuchu dostaw i spowolnienie wzrostu w Chinach – wszystko to stanowi przeszkodę dla wzrostu gospodarczego – wskazali ekonomiści Rabobanku dodając, iż obawy związane ze spowolnieniem wzrostu w Chinach prawdopodobnie powrócą do Europy poprzez niemiecki sektor produkcyjny. Równocześnie wyższe ceny energii stanowią zagrożenie dla realnych dochodów i popytu.

Eksperci dostrzegają także, że choć wybory w Niemczech nie mają tendencji do bycia ponadprzeciętnie istotnymi wydarzeniami poruszającymi rynki, koniec ery kanclerz Angeli Merkel może oznaczać znaczącą zmianę w polityce europejskiej. Dodatkowo, Francja stoi w obliczu wyborów prezydenckich w przyszłym roku.

– Oczekujemy, że USD pozostanie na przedzie wspierany zarówno przez obawy o podwyżkę stopy funduszy Fed, jak i ze strony popytu safe-haven – przyznali eksperci dodając, iż opowiadają się za sprzedażą EUR/USD przy korekcyjnych wzrostach i utrzymują średnioterminowy cel dla kursu euro na poziomie 1,15 USD.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i
dowiedz się jak interpretować dane makroekonomiczne i handlować w trakcie publikacji raportów

EURUSD Daily

Kurs euro spadnie do 1,13 USD

Pogląd ten podzielają także ekonomiści Credit Suisse, zdaniem których notowania wspólnej waluty osunął się w kierunku kluczowego wsparcia na 1,1495/93 USD.

Wskazali oni przy tym jednak, iż byłoby to wsparcie jedynie tymczasowe, gdyż pokonanie tej strefy mogłoby tworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu euro nawet do 1,1370 USD i dalej 1,1290 USD.

invest

Podobnego zdania są także eksperci Danske Research. W ich ocenie, w tej chwili wydaje się, że rosnące stopy procentowe w połączeniu z cyklicznym spowolnieniem i rosnącymi cenami energii to idealna burza do odwrócenia tendencji kapitałowej.

Fakt ten sprawia, że będzie musiało pewni minąć „wiele lat” zanim analitycy ponownie zaczną rozważać odrodzenie Europy i wzrost kursu euro do 1,30 USD.

Zdaniem ekonomistów Danske, stagnacja, gwałtowne spowolnienie cykliczne, wzrost stóp procentowych i korekta wycen mogą okazać się bardzo negatywnym szokiem kapitałowym dla strefy euro i cen jej aktywów.

W związku z powyższym, prognozują oni spadek kursu euro do 1,13 USD w ciągu najbliższego roku.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs rubla | usd pln prognoza | kurs euro on line | kurs złotego wykres | broker stp | ccc cena akcji | echo investment akcje notowania | akcje ccc |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDietl z GPW: nowy produkt inwestycyjny wspólnie z KGHM czeka na regulacje unijne
Następny artykułMZ: Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19: 39 512, nowych zakażeń: 2 085
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here