Naga MarketsMiniony tydzień przebiegał na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Wszystko to za sprawą wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Mimo, że publikowane jeszcze w trakcie nocy wyborcze, cząskowe wyniki wskazywały na zdecydowaną przewagę Donalda Trumpa, to jednak głosy oddane w głosowaniu korespondencyjnym przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Joe Bidena.

  • Wybory prezydenckie zdominoały rynki w tym tygodniu
  • Amerykanie już wybrali Prezydenta, lecz wciąz nie wiadomo kto nim zostanie
  • Kurs euro rośnie 4. sesję z rzędu
  • Ekonomiści spodziewają się spadku euro do 1,16 USD

Joe Biden wychodzi na prowadzenie

Użędujący prezydent ma obecnie stosunkowo niewielkie szansę na reelekcję. Sztab kandydata Partii Republikańskiej próbuje podważyć wynik wyborów. W tym celu zwolennicy Donalda Trumpa zasypują sądy licznymi oskarżeniami o zliczanie kart otrzymanych po terminie i żądaniami ponownego przeliczenia głosów. Większość tych pozwów jest jednak przez sądy odrzucana, co tylko potęguje niepokoje społeczne.

Pandemia zagraża ożywieniu gospdoarczemu

Jakby tego było mało, coraz poważniejszym problemem staje się pandemia koronawirusa. Druga fala zakażeń, z którą mamy obecnie doczynienia jest bowiem o wiele groźniejsza niż pierwsza, z którą świat zmagał się wiosną.

Kurs euro spadnie do 1,16 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro zauważalnie zyskiwał w relacji do dolara amerykańskiego na przestrzeni ostatnich dni. Analitycy Rabobank uważają jednak, że rozprzestrzenianie się koronawirusa w Stanach Zjednoczonych i Europie, gołebia polityka Europejskego Banku Centralnego oraz opóźnienia w dystrybuowaniu unijnego funduszu naprawczego mogą przycyznić się do spadku kursu euro. Ich zdaniem, w perspektywie trzech miesięcy, notowania wspólnej waluty mogą osunąć się w okolice 1,16 USD.

EURUSD Daily

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGdzie szukać okazji rynkowych? Poznaj praktyczne metody podczas live tradingu
Następny artykułBrexit: Irlandia Północna w obliczu poważnych zakłóceń w handlu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here