Naga Markets

Kurs euro spadł dziś o ponad 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wczoraj deprecjacji do ponad 4 groszy. Okazuje się więc, że trwające od 7 do 28 stycznia br. wzrosty mogą okazać się jedynie formą korekty po wcześniejszych, dynamicznych spadkach, w trakcie których notowania wspólnej waluty osunęły się o niemal 13 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby do 4,51 zł, 4,42 zł, bądź nawet 4,33 zł.

  • Kurs euro spada drugi dzień z rzędu
  • Euro spadło o ponad 4 grosze
  • Kurs euro spadnie do 4,35 zł – prognozuje SEB

Kurs euro pod presją podaży 

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs euro wzrósł między 7 a 28 stycznia o niespełna 7 groszy. Wzrosty te zatrzymały się jednak w okolicy lokalnego oporu w wysokości 4,55 zł, gdzie już wczoraj po raz kolejny pojawiła się silna reakcja podażowa. Dziś obserwujemy jeszcze większe spadki, które świadczyć mogą o tym, iż wcześniejsza aprecjacja była jedynie formą korekty, będącej swego rodzaju odreagowaniem po spadkach, jakie obserwowaliśmy miedzy 31 grudnia 2020 r. a 7 stycznia 2021 r. Przypomnijmy, że kurs euro osunął się wówczas o niemal 13 groszy.Jeżeli projekcja ta się potwierdzi, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się do 4,51 zł. Trwałe pokonanie tego wsparcia otworzyłoby natomiast drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się kolejno okolice:

  • 4,4850 zł
  • 4,4560 zł
  • 4,42 zł
  • 4,3760 zł
  • 4,33 zł

Stratedzy walutowi z Skandinaviska Enskilda Banken AB (SEB), szwedzkiego banku komercyjny z siedzibą w Sztokholmie podnieśli w styczniu swoje projekcje dot. kursu euro. Mimo to, w dalszym ciagu oczekują oni jednak osłabienia wspólnej waluty wobec polskiego złotego.

Eksperci SEB prognozują, że kurs euro spadnie w pierwszym kwartale br. do 4,50 zł, po czym utrzyma się na względnie stabilnym poziomie aż do końca drugiego kwartału. Wraz z spodziewanym przez wielu ekonomistów, mającym nadejść w drugiej połowie roku, ożywieniem gospodarczym, kurs euro miałby osunąć się do 4,40 zł pod koniec trzeciego kwartału br. i zaledwie 4,35 zł pod koniec roku.

Materializacja tej projekcji oznaczałaby, że kurs euro osunąłby się do końca roku o ponad 17 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od 31 grudnia 2020 r. deprecjacji do ponad 27 groszy. Oznaczałoby to również, iż pod koniec grudnia br. kurs euro znalazłby się na najniższym poziomie od pierwszej połowy marca 2020 roku.

Autor poleca również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) spadł do 4,52 zł, dolar do 3,72 zł. Waluty EM odbijają w piątek
Następny artykułNajlepsze lokaty bankowe? Najczęściej mają pewien haczyk
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here