Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarKurs euro spadł na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy o 5 centów. Tak znaczna deprecjacja wspólnej waluty sprawiał, że notowania pary walutowej EUR/USD znalazły się w okolicy linii tendencji wzrostowej. Ekonomiści Danske Bank oczekują jednak, że wyprzedaż euro nie zakończy się w tym miejscu, do czego przyczynić ma się w dalszym ciągu zyskujący na wartości dolar amerykański.

Silny dolar deprecjonuje euro

Ekonomiści Danske Bank dostrzegają, że zgodnie z ich wcześniejszymi oczekiwaniami, wskaźniki globalnej aktywności wytwórczej lekko spadają, a temat presji inflacyjnej nieco przygasł, co z kolei przełożyło się na umocnienie dolara.– Oczekujemy, że tendencja ta będzie kontynuowana w obliczu dalszego zacieśniania globalnych warunków płynnościowych, szczytowych oczekiwań inflacyjnych i silnego ożywienia na rynku pracy w USA – przyznają ekonomiści dodając, że jest zgodne z ruchami cross-assetowymi, polegającymi na spłaszczaniu krzywych i to prawdopodobnie będzie dalej wspierać dolara w nadchodzących kwartałach.

W związku z powyższym, wciąż podtrzymują oni swoją prognozę zakładającą dalszego spadku kursu euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) do 1,15 USD w perspektywie najbliższych 12 miesięcy. Warto zwrócić uwagę, iż byłby to najniższy poziom od lipca 2020 r.

EURUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

invest

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut | akcje bitcoin | notowania ropy naftowej | kurs dol | akcje livechat | sytuacja na giełdzie | kurs dolara australijskiego w kantorach | usd online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułSiła jena (JPY) doprowadzi do „gwałtownego” spadku kursów dolara (USD) i euro (EUR)
Następny artykułKurs funta (GBP/PLN), ropa naftowa i słabość WIG20 – Artyści Rynków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here