Naga MarketsKurs euro spadł od 25 maja br. o niemal 4 centy. Do wyprzedaży tej przyczyniło się w dużej mierze czerwcowe posiedzenie Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC) sprzed niespełna dwóch tygodni, kiedy to informacja, iż 7 z 18 członków FOMC oczekuje pierwszej podwyżki stóp proc. już w 2022 r., a aż 13 osób widzi konieczność takiego ruchu w 2023 doprowadziła się do zauważalnego umocnienia dolara amerykańskiego.

Wariant delta uderzy w kurs euro

Ekonomiści Rabobank oczekują, iż deprecjacja notowań wspólnej waluty może być w tym roku jeszcze kontynuowana. Szacują oni bowiem, że o ile w perspektywie 3 najbliższych miesięcy kurs euro utrzyma się na względnie stabilnym poziomie w okolicy 1,19 USD, o tyle pod koniec roku miałby on plasować się już w rejonie 1,17 USD.Do spadków tych doprowadzić mogłaby w ich ocenie kolejna fala pandemii. Uważają oni bowiem, że odmiana delta koronawirusa może rozprzestrzenić się po Europie. Zakładając do tego, że dane makroekonomiczne dot. amerykańskiej gospodarki pozostaną zasadniczo wspierające dla dolara amerykańskiego, eksperci spodziewają się, że w ciągu roku USD będzie “umiarkowanie” zyskiwał w stosunku do EUR.

Kurs euro spadnie w tym roku do 1,17 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD dostrzec można, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki bedą kontynuowane, kurs euro mógłby osunąć się w okolice linii tendencji wzrostowej.

Ekonomiści Rabobank prognozują natomiast spadek kursu euro w perspektywie sześciu najbliższych miesięcy do 1,17 USD, co byłoby najniższym poziomem od marca br.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

EURUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | analiza bitcoin | notowania ten square games | kurs akcji pgnig | cd projekt red akcje | plus 500 | gpw kurs | co znaczy blik |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin wystrzeli do 600 tys. dolarów? Taką prognozę stawia Scott Minerd, jednak nie brakuje haczyka
Następny artykułDolar straci względem walut azjatyckich. Juan głównym zwycięzcą?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here